Broń radioelektroniczna – Rosja testuje nieznane narzędzie wojny

By Dział: Armia i Wojna Nauka i Odkrycia W popularnych | 29 października 2016

O udanych testach nowej, nieznanej wcześniej broni poinformował rzecznik rosyjskiej Zjednoczonej Korporacji Produkcji Aparatury. Jego wypowiedź w czasie wystawy broni “ArmHiTec 2016” cytuje agencja RIA Novosti.

“Stworzyliśmy już pierwsze egzemplarze tej broni i wykazały się one skutecznością. To zupełnie nowy rodzaj broni, który nie ma odpowiedników ani w Rosji, ani – jak sądzę – na świecie” – twierdzi przedstawiciel rosyjskiego koncernu zbrojeniowego.

Według niego, broń ta nie potrzebuje tradycyjnych środków rażenia takich jak pociski. Niszczy sprzęt bojowy wroga skoncentrowaną falą elektromagnetyczną. “Dokonuje pośredniego uderzenia w aparaturę pokładową samolotów, dronów czy pojazdów bojowych, paraliżując ją całkowicie” – tłumaczy przedstawiciel rosyjskiej zbrojeniówki.

O tym, że Rosja zamierza strzec za wszelką cenę sekretów technologicznych nowej broni świadczy fakt, że na razie jej zamknięty pokaz odbył się we wrześniu br. jedynie w obecności ministra obrony i najwyższej rosyjskiej generalicji w czasie forum technicznego “Armia-2016”.


Czytaj także: “Szatan 2” wypełza z Piekła. Rodzi się najstraszniejsza rakieta Putina (FOTO)

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow