Imigranci w Wenecji wyszli na ulice! Żądają markowych ubrań Armaniego i Hugo Bossa

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 30 października 2016

40-tu rozwścieczonych Afrykańczyków zablokowało ruch w centrum Wenecji odmawiając przyjmowania ubrań z Caritasu, gdyż nie są one markowe.

O bulwersującym proteście imigrantów poinformował szef włoskiej organizacji opieki społecznej Cooperativa Sociale, Lorenzo Chinalleto – donosi portal Breitbart.com. Bunt miał miejsce m.in. przed trzygwiazdkowym Hotelem Byron, w którym zakwaterowani są imigranci.

“Niestety, przybyli oni do Włoch z nastawieniem, że dostaną wszystko za darmo i na wysokim poziomie Europy Północnej. Katolicka Caritas i inne organizacje społeczne wydają im natomiast standardową odzież. Oni jednak żądają odzieży najlepszych marek” – mówi działacz socjalny.

“Chcą odzieży firmy Armani albo Hugo Boss i butów marki Pirelli. To są ich ulubione modele. Kiedy do nas przybyli w ogóle nie mieli żadnych ubrań, za to wszyscy mają smartfony” – dodaje Chinalleto.


Tłumaczenia, że ubrania i pomoc społeczna są obecnie również potrzebne dla ofiar kolejnych trzęsień ziemi we Włoszech imigrantów w ogóle nie interesują. Na nagraniu z protestu w Wenecji przybysze z Senegalu, Nigerii, Somalii, Mali i Ghany krzyczą też, że nie chcą jeść włoskiego spaghetti.

Wcześniej grupa “samotnych niepełnoletnich” imigrantów wywołała brutalne zamieszki w Fondachelli Fantina na Sycylii, oburzona, że ulokowano ich w mieście, gdzie jest “zbyt mało rozrywki”. Kompletnie zdemolowali cały ośrodek dla uchodźców, który trzeba było z tego powodu zamknąć. Żeby ich udobruchać włoskie MSW przeniosło ich do luksusowego hotelu.


Protest rozpoczęli również imigranci na Sardynii, żądając lepszych posiłków, telewizora w każdym hotelowym pokoju, masażysty i codziennych wycieczek autokarem do Cagliari. Rozwścieczony tłum wymachiwał kijami i niszczył wszystko, co mu się nawinęło pod rękę.


“Nie możemy dalej przyjmować tych ludzi, którzy nie chcą tego, co im oferujemy. Może nazwiecie mnie rasistą i ksenofobem, ale powiedziałem im, że jeśli chcą telewizora w każdym pokoju i jeszcze masażysty, to niech się natychmiast pakują na statek i wracają do Afryki” – mówi lokalny sardyński polityk Marcello Orru.

Czytaj także: Władze Szwecji zapłaciły imigrantom po 15 tys. USD za gwałt na kobiecie!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow