Ukraińcy wyślą na separatystów śmiercionośnego “Wija”. 50 wystrzałów na sekundę! (WIDEO)

By Dział: Armia i Wojna Nauka i Odkrycia | 31 października 2016

Nowa superbroń, której nie będzie mogła się oprzeć żadna piechota, powstała właśnie w Kijowskich Zakładach Pancernych należących do ukraińskiego koncernu zbrojeniowego Ukroboronprom.

Bojowy moduł “Wij” jest wyposażony w działko kalibru 23 mm, wystrzeliwujące 50 pocisków na sekundę. Ogień można prowadzić przy pomocy zdalnego sterowania, także w nocy przy użyciu celowników termowizyjnych.

Moduł może być instalowany na dowolnych pojazdach pancernych, w tym na popularnych ukraińskich transporterach opancerzonych Dozor-B, które w ten sposób z lekkich pojazdów służących do wsparcia i transportu przekształcą się teraz w groźną broń ofensywną.

Zadaniem “Wija” będzie rażenie wroga z odległości 2 km. Może także strącać cele powietrzne – samoloty, śmigłowce i drony, ale tylko na wysokości do 1 tys. metrów. “Tak wielka szybkostrzelność w połączeniu z możliwością montażu na szybkich pojazdach sprawia, że będzie to potężna i uniwersalna broń” – dodaje konstruktor “Wija” Andriej Palechin.


“Zbudowaliśmy tę broń w całości na Ukrainie, używając najnowszych modułów elektronicznych, z krajowych komponentów” – chwali się dyrektor generalny “Ukroboronpromu” Roman Romanow.

Informacja o pojawieniu się “Wija” łagodzi nieco skandal w ukraińskiej zbrojeniówce, który wybuchł po tym jak okazało się, że silniki do ukraińskich samolotów i śmigłowców bojowych remontował domorosły fachowiec w prywatnym garażu.


Zobacz także: USA mają nową superbroń: działo elektromagnetyczne! Railgun ocali świat przed Rosją (WIDEO)

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow