Nie wierzyć w “straszne ostrzeżenie NASA”! W listopadzie Ziemia nie pogrąży się w ciemności na 2 tygodnie

By Dział: Ciekawostki Nauka i Odkrycia | 2 listopada 2016

Na tysiącach portali na całym świecie pojawiło się wydane jakoby przez NASA ostrzeżenie o apokaliptycznej katastrofie, która ma nastąpić na Ziemi w połowie listopada.

Całkowite ciemności na Ziemi zapadną 15 listopada 2016 r. o godz. 3:00 i będą trwały do 30 listopada br. do godz. 16:45 – twierdzi wiele światowych mediów, które powołują się na tajny raport szefa NASA Charlesa Boldena dla prezydenta Baracka Obamy.

Według tych informacji, zjawisko to będzie spowodowane niezwykłymi oddziaływaniami między Wenus i Jowiszem. Wenus znajdzie się na tyle blisko, że zacznie silnie ogrzewać gazy na Jowiszu, w wyniku czego uwolniona zostanie olbrzymia, niespotykana wcześniej ilość wodoru, która wejdzie w reakcję z promieniami słonecznymi.

Nastąpi potężna eksplozja, która podniesie temperaturę nawet o 9 tys. stopni. W wyniku tego widziane z Ziemi Słońce ma zmienić kolor na siny i będzie świecić o 90 proc. słabiej. Dopiero po upływie 14-tu dni Słońce ma zacząć wyglądać jak wcześniej. Z kolei Wenus ma w tym czasie świecić 10 razy jaśniej niż zwykle.


Wiele portali pisze też, że NASA oficjalnie potwierdziła te doniesienia. Powołują się one na rzekomy 1000-stronicowy raport szefa NASA Charlesa Boldena dla Białego Domu.

W związku z tym informujemy, że nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia tej wiadomości przez NASA. Co więcej – jakiś czas temu przedstawiciele kosmicznej Agencji stanowczo zaprzeczali tym pogłoskom.

Wszystko wskazuje więc, że jest to informacja zmanipulowana, mająca wywołać panikę na świecie. Aby uwiarygodnić te doniesienia publikowane są zdjęcia z rzekomej konferencji prasowej NASA i cytowane wypowiedzi jej przedstawicieli, które nie miały miejsca.


Czytaj także: Przerażające Trąby Apokalipsy na całym świecie! (WIDEO+AUDIO)

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow