Saakaszwili podał się do dymisji! OSKARŻA Poroszenkę o wspieranie bandyckich klanów

By Dział: Polityka | 7 listopada 2016

Gubernator Odessy, były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili podał się do dymisji i oskarżył prezydenta Petro Poroszenkę o wspieranie mafii i wrogów Ukrainy.

Według Saakaszwilego, Poroszenko “osobiście wspiera w Obwodzie Odeskim dwa mafijne klany – kryminalnych zabójców Truchanowa, jeszcze z lat 90-ch i korupcyjny klan izmaiłowski Urbańskiego”.

“Całą władzę w obwodzie oddali tym dwóm klanom i ich sojusznikom – separatystom z organizacji “Nasz Kraj” Antona Kisse. Oddają Obwód Odeski nie tylko korupcjonistom, ale wrogom Ukrainy. Nie będę o tym milczał. Mam tego dość” – ostrzegł Saakaszwili.

“W tej sytuacji postanowiłem podać się do dymisji i rozpocząć nowy etap walki. Niech nie liczą na to, że się od nich odczepię. Jestem żołnierzem, który idzie tyle, ile może, a potem tyle – ile trzeba” – zapewnił.


Saakaszwili przyznał, że ostatnią kroplą, która przepełniła czarę goryczy, były ujawniane obecnie deklaracje majątkowe ukraińskich polityków i wysokich rangą urzędników państwowych.

“Nie mogę patrzeć na te zuchwałe gęby, które i tu i na całej Ukrainie po chamsku oświadczają, że trzymają miliardy tylko w gotówce i jeszcze dodatkowo otrzymują od państwa pomoc socjalną, odbierając ją tym, którzy drżącymi rękami wysupłują ostatnie kopiejki, żeby nie umrzeć z głodu” – oburza się ustępujący gubernator Odessy.


Gubernator Odessy przypomniał też, że władze Ukrainy rozkradły środki, które miały być przeznaczone na stworzenie nowoczesnej administracji celnej w Odessie. “Jeszcze na początku roku prezydent Poroszenko obiecał, że poprze ten projekt. Ale palcem nie kiwnął. Ile można łgać i oszukiwać?” – pyta Poroszenkę gubernator.


“Również kilka dni temu zamknięto Centrum Obsługi Obywateli w Odessie, które sam Poroszenko uroczyście otwierał. Ale potem członkowie jego frakcji uchwalili ustawę, która nie pozwala na dalsze działanie Centrum. Apelowałem do Poroszenki, żeby tego nie podpisywał, ale podpisał i Centrum zostało zamknięte” – przyznaje ustępujący gubernator.

“Żaden porządny urzędnik, który próbował zacząć pracować po nowemu, nie tylko nie jest chroniony, ale jest kompletnie bezbronny, władze w Kijowie szczują przeciwko niemu” – dodał Saakaszwili.

Przypomnijmy, że kilka godzin wcześniej do dymisji podał się szef policji w Obwodzie Odeskim – bliski współpracownik Saakaszwilego Giorgi Lortkipanidze. “To był pierwszy szef policji w historii Odessy, który nie brał łapówek. Najpierw więc odebrano mu większość uprawnień, a potem zaczęli go ze wszystkich stron zaszczuwać” – ocenił Saakaszwili.

Czytaj także: Ukraińscy deputowani oskarżyli Saakaszwilego o działalność mafijną

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow