Amerykanie opracowali metodę otrzymywania ropy z fekaliów! Przyszłość ludzkości to g…?

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 7 listopada 2016

Uczeni z Północno – Zachodniego Narodowego Laboratorium Pacyfiku wynaleźli metodę otrzymywania paliwa z ekskrementów.

Proces ten nazywa się skraplaniem hydrotermalnym i naśladuje naturalny proces powstawania ropy. Różnica polega na tym, że nie trwa on – jak w przyrodzie – miliony lat, tylko kilka minut.

Pod ciśnieniem półtorej tony na 6,5 cm2 i w temperaturze 343 stopni Celsjusza ekskrementy zamieniają się w paliwo, które swoimi właściwościami i konsystencją przypomina ropę. Uczeni twierdzą, że właśnie wynaleźli sposób, który w przyszłości stanie się głównym źródłem uzyskiwania przez ludzkość paliwa.

Według ich obliczeń, z odchodów jednego człowieka w ciągu roku można w ten sposób wyprodukować 2-3 galony paliwa, czyli do 11,5 litra. Autorzy eksperymentu nie podają jednak ile energii trzeba najpierw zużyć na wytworzenie wysokiej temperatury i ciśnienia, aby uzyskać paliwo. Trudno więc na razie oszacować przemysłową wydajność tej metody.


Znacznie bardziej perspektywiczna może więc okazać się wynaleziona niecałe 3 tygodnie temu metoda masowego uzyskiwania alkoholu etylowego jako paliwa z dwutlenku węgla emitowanego przez zakłady przemysłowe, która dodatkowo jest niezwykle korzystna z ekologicznego punktu widzenia.

Dodajmy, że w 2013 r. inżynierowie z Korei Południowej wyhodowali szczep enterobakterii jelitowych, który jest w stanie produkować benzynę. Z kolei w marcu br. uczeni z Uniwersytetu Kalifornijskiego zapowiedzieli, że zamierzają opracować technologię wykorzystania odchodów jako paliwa samochodowego.


Czytaj także: Europa ma nowe wyzwanie: jak zrobić, żeby krowy nie bździły? (FOTO)


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow