W Rosji dozorcy zamiatają ŚMIECI do FLAGI państwowej. Będzie odsiadka? (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo | 8 listopada 2016

Mieszkańcy rosyjskiego Wołgogradu są w szoku po opublikowaniu nagrania z jednej z ulic.

Widać na nim jak grupa dozorców czyści chodnik z liści grabiąc je do wielkiej flagi państwowej, używanej zamiast worka na śmieci. W odpowiedzi na protest świadka tego zdarzenia dozorcy wyjaśnili, że nie grabią liści do flagi rosyjskiej, tylko do flagi czerwono – niebiesko – białej, wymieniając jej kolory w odwrotnej kolejności.

Lojalny obywatel nagrał więc wszystko komórką i zgłosił się z tym na policję. Ta jednak odmówiła wszczęcia dochodzenia uznając, że grabienie liści do flagi nie jest przestępstwem i nie narusza paragrafu 329 Kodeksu Karnego (profanacja flagi państwowej). Podobnie uznała prokuratura.

Dopiero kiedy wybuchł skandal w rosyjskich mediach prokuratura cofnęła tę decyzję i wszczęła śledztwo. Dozorcy próbowali tłumaczyć, że i tak znaleźli rosyjską flagę na wysypisku odpadów i z powodu braku worków na śmieci postanowili jej użyć.


Nie było jednak zmiłuj. Pięciu dozorców i dyrektor firmy sprzątającej otrzymali nagany i “poleciano im po premii”, a nadzorująca grabienie liści kobieta została zwolniona z pracy. Dobrze, jeśli na tym ich kara się skończy, gdyż ze wspomnianego paragrafu o profanacji flagi w Rosji można dostać rok więzienia.


Czytaj także: Wielcy Rosjanie o swojej ojczyźnie. „Z przerażeniem myślę, kogo urodzi to pijane krwawe bydło…” (FOTO)


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow