Poświęcił 6 lat życia, żeby zrobić jedno zdjęcie (FOTO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 8 listopada 2016

To się nazywa prawdziwa pasja!

6 lat i 720 tys. nieudanych prób. A wszystko po to, żeby zrobić jedno idealne zdjęcie… nurkującego zimorodka. O najbardziej zawziętym fotografie świata Alanie McFadyenie donosi National Geographic. Discovery.

Fotografowi chodziło o to, żeby uchwycić nurkującego zimorodka tak, aby na zdjęciu nie było ani jednego rozprysku wody. “Poświęciłem na to 4200 godzin. Często w czasie jednej sesji wykonywałem po 600 zdjęć, ale potem okazywało się, że żadne z nich nie jest idealne” – przyznaje słynny fotograf specjalizujący się w podglądaniu natury.

W końcu jednak udało się i to jest właśnie efekt tej żmudnej pracy, którą pewnie 99-ciu na 100 fotografów wolałoby w tym czasie zrobić w Photoshopie. Alain McFadyen mówi, że miłość do zimorodków zaszczepił mu dziadek. “Zabierał mnie na ich obserwowanie i byłem totalnie porażony pięknem tych ptaków. Dziś byłby ze mnie dumy” – przyznaje.


idealne_zdjecie_zimorodka

Przy okazji w kolekcji fotografa są, oczywiście, także tysiące innych pięknych zdjęć zimorodków, ale to jedno jest najważniejsze.


zimorodek1


zimorodek2

zimorodek3

Zobacz także: Rysunki 3D, które wprawiają w osłupienie. Totalna iluzja (FOTO, WIDEO)

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow