Ponad 100 lat temu francuski rysownik PRZEWIDZIAŁ dzisiejsze wynalazki! (FOTO)

By Dział: Ciekawostki Nauka i Odkrycia W popularnych | 8 listopada 2016

Kiedy w 1900 r. francuski rysownik Jean-Marc Côté wypuścił swoją serię pocztówek pokazujących jak będzie wyglądał świat w roku 2000 większość tzw. “rozsądnych ludzi” pukała się w czoło, albo co najwyżej pobłażliwie się uśmiechała.

I cóż? Minęło ponad 100 lat i okazuje się, że artysta niemal idealnie przewidział takie wynalazki jak komputer i uczenie się poprzez Internet, interaktywne kino, kombajn, samochód campingowy, lotnia, gaszenie pożarów z powietrza, roboty, odkurzacz i wrotki.

Nawet z dostarczaniem poczty drogą powietrzną nie przesadził – we Francji listy do odległych górskich regionów zaczęły właśnie dostarczać drony. No, może tylko w przypadku podwodnego wielorybiego autobusu trochę poniosła go fantazja…

wynalazki5


wynalazki1

wynalazki4

wynalazki6


wynalazki2

wynalazki7

wynalazki8

wynalazki3

wynalazki9

I co, łyso wam teraz? – można by zapytać ówczesnych sceptyków, gdyby nie to, że dawno ich już nie ma na tym świecie. Na szczęście ludzka wyobraźnia nadal żyje i pewnie większość dzisiejszych pomysłów Elona Muska, z których wiele osób się podśmiewa, za 100 lat będzie czymś zupełnie oczywistym.

Czytaj także: Neuronowy komputer Deep Mind już nie potrzebuje ludzi! Sam siebie rozwija

Reporters.pl

 

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow