Środkowa Rosja bez prądu! Śnieg i lód sparaliżowały kraj

By Dział: Katastrofy | 12 listopada 2016

Dziesiątki tysięcy ludzi bez prądu, walące się słupy energetyczne, kolizje samochodów i odwołane rejsy samolotów. W ciągu dwóch dni w Moskwie opady śniegu i marznącego deszczu przekroczyły połowę miesięcznej normy.

Prądu zabrakło m.in. w kilkuset miejscowościach Obwodu Moskiewskiego, Kałużskiego, Twerskiego, Niżniegorodzkiego i Jarosławskiego. Zmrożone drzewa przewracają się na linie energetyczne i zrywają przewody. Służby ratownicze nie nadążają z usuwaniem awarii.

“Lodowa nawałnica wyrządziła największe szkody w Obwodzie Kałużskim” – informuje koncern energetyczny “Rossieti”. Wcześniej w Jekaterynburgu pod naporem śniegu zawalił się dach miejscowej Fabryki Maszyn. Zginęły 4 osoby, a 14 zostało rannych.

W Moskwie z powodu gołoledzi doszło w ciągu doby do 900 wypadków. Na głównych lotniskach Szeremietiewo i Domodiedowo odwołano ponad 100 rejsów. W okolicach Moskwy leży już 20 cm śniegu – ponad połowa listopadowej normy.


Zimowy kataklizm w Rosji trwa od czwartku i według zapowiedzi synoptyków w sobotę środkową część kraju, w tym Moskwę, czekającą kolejne lodowe nawałnice.

Czytaj także: Uczeni alarmują: ponad 500 mln ludzi czeka zagłada


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow