Rosja zrzuciła napalm na Aleppo! Wśród ofiar są dzieci

By Dział: Armia i Wojna | 12 listopada 2016

Rosyjskie samoloty przeprowadziły ludobójczy atak w Syrii.

Według tureckiej agencji Anatolia, na kontrolowaną przez syryjską opozycję dzielnicę Kafr Deal na zachodzie Aleppo spadły bomby kasetowe, a na przedmieście Daret Izze – napalm i biały fosfor. Prawdopodobnie miał też miejsce trzeci atak – na wieś Minian, na południowy zachód od Aleppo.

W pierwszym z tych ataków zginęło 9 osób, w tym troje dzieci, a 30 zostało rannych. Liczba ofiar pozostałych dwóch ataków jest dopiero ustalana – podają służby ratunkowe syryjskich rebeliantów. Agencje publikują też skutki wcześniejszego bombardowania napalmem w prowincji Hama.

Pod osłoną rosyjskich samolotów do ataku ruszyły też syryjskie siły rządowe, odbijając zachodnie przedmieścia Aleppo, z których wcześniej rebeliantom udało się dwa tygodnie temu wyprzeć wojska dyktatora Asada. Potwierdzają to obie strony konfliktu cytowane przez BBC.


W tych najnowszych walkach zginęło po obu stronach łącznie 508 osób, w tym wielu cywilów – podaje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. “To prawda, reżim odzyskał kontrolę nad tym terytorium. To ma negatywny wpływ, ale opór trwa” – oświadczył Reutersowi przedstawiciel rebeliantów Zakaria Malahifji.

Tymczasem 275-ciu tysiącom cywili oblężonych w Aleppo kończy się żywność – podają pracownicy ONZ. “Jeśli nie będzie nowych dostaw, rezerwy żywności zakończą się w przyszłym tygodniu” – ostrzegł w piątek ekspert ds. humanitarnych ONZ Jan Egeland. Według niego, w niektórych dzielnicach już obecnie są przypadki “ostrego niedożywienia”.

Czytaj także: Szok! Rosyjski generał otwarcie przyznał, po co weszli do Syrii. Nie chodzi o żaden ISIS, tylko o… (WIDEO)


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow