Separatyści: “Schwytaliśmy ukraińskich zabójców Motoroli!” (WIDEO)

By Dział: Armia i Wojna Przestępczość i Terror | 12 listopada 2016

Sensacyjną informację podało Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego Donieckiej Republiki Ludowej.

“W dniu 11 listopada w wyniku działań operacyjnych Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego DNR zatrzymało w Doniecku 6-ciu aktywnych członków ukraińskiej organizacji nacjonalistycznej “Misanthropic Division”, która przyznała się do zabójstwa legendarnego dowódcy batalionu “Sparta” Arsena Pawłowa ps. Motorola” – czytamy w komunikacie separatystów.

Ich rzecznik bezpieki informuje, że obecnie w stosunku do zatrzymanych prowadzone są “działania śledcze”. Podobno przyznali się oni do stawianych im zarzutów i składają zeznania dotyczące okoliczności swoich “przestępstw o charakterze terrorystycznym i ekstremistycznym”.

“Aktywiści Misanthropic Division utrzymywali kontakty z kadrowymi funkcjonariuszami Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i wykonywali zadania ukraińskich służb specjalnych na terenie naszej republiki. Ich celem było m.in. podsycanie wewnętrznych konfliktów między liderami Donbasu i prowokowanie ich do porachunków siłowych” – twierdzi rzecznik bezpieki separatystów.


Przypomnijmy, że zbrodniarz wojenny Arsen Pawłow “Motorola” zginął wraz ze swoim ochroniarzem 16 października br. w Doniecku w eksplozji ładunku umieszczonego w windzie bloku, w którym mieszkał.

Jego pogrzeb stał się wielką propagandową manifestacją separatystów. Zobacz: 50 tys. ludzi na pogrzebie donbaskiego zbrodniarza! Dla nich był bohaterem (WIDEO, FOTO).

Z kolei “Misanthropic Division”, której komunikat rzeczywiście pojawił się po tym zamachu w sieci, jest ukraińską organizacją neonazistowską, działającą także w Polsce i powiązaną z ukraińskim batalionem “Azow”. Wiele osób uważa jednak jej członków za rosyjskich prowokatorów.


Większość komentatorów nadal jest zdania, że “Motorolę” zabiły albo rosyjskie służby specjalne, dla których stał się niewygodny, albo został on zlikwidowany na zlecenie obawiającego się jego wpływów szefa DNR Aleksandra Zacharczenki.

Podczepienie pod zamach na “legendarnego bohatera” nazistowskiej bojówki “Misanthropic Division” daje oczywiście rosyjskiej propagandzie dodatkowy efekt medialny. Tymczasem kierownictwo “Misanthropic Division” w wydanym oświadczeniu zaprzeczyło jakoby miało cokolwiek wspólnego z zabójstwem “Motoroli” i ze wspomnianym nagraniem zamieszczonym w sieci.

Tymczasem znany z licznych skandali w rosyjskiej telewizji polski komentator Jakub Korejba zakpił niedawno na wizji ze śmierci “Motoroli” mówiąc, że w odróżnieniu od wielu Rosjan nie ma smartfona Samsung S7, gdyż “jest on jak Motorola – wybucha”.

Czytaj także: Dowództwo separatystów: „Giwi” dezerteruje! W panice sprzedaje majątek i ucieka z Donbasu!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow