Szalona owca morduje we Francji! Nienawidzi polityków?

By Dział: Ciekawostki Przestępczość i Terror | 15 listopada 2016

Policja w Cestas na południe od Bordeaux wszczęła śledztwo po zdumiewającym mordzie, którego – jak wszystko wskazuje – dokonała owca.

Jak donosi AFP, w poniedziałek 15 bm. rodzinę 94-letniego miejscowego farmera zaniepokoiła jego długa nieobecność. Wyszedł z domu rano i nie wrócił. Idąc po jego śladach krewni dokonali makabrycznego odkrycia – staruszek leżał martwy na trawie, a na jego ciele widoczne były głębokie rany. Wezwano policję.

Sądowi medycy przeprowadzili sekcję zwłok, która stwierdziła zdumiewającą przyczynę zgonu – bez żadnej wątpliwości mężczyzna został zamordowany przez owcę! Na podstawie rekonstrukcji zdarzeń śledczy ustalili, że owca powaliła mężczyznę na ziemię, a następnie gwałtownie stratowała go racicami i dobiła uderzeniem z główki.

Ślady doprowadziły do stada należącego do innego miejscowego farmera, równie leciwego 90-latka. To właśnie do niego zmierzała ofiara zanim padła ofiarą owczego mordu. Sprawcą okazał się młody 1-roczny baranek, który nigdy wcześniej nie wykazywał żadnych oznak agresji, nie miał też wścieklizny.


“W ogóle nie był agresywny – moja córka karmiła go mlekiem z butelki” – zapewnia jego właściciel. Jednak tego dnia w baranka coś wstąpiło. Okazało się bowiem, że wkrótce po zabójstwie staruszka zaczaił się też na lokalną szefową jednej z partii politycznych, która przybyła aby pocieszyć rodzinę zabitego.

Zaatakowana działaczka doznała złamań i ciężkich potłuczeń i została zabrana do szpitala. “Ten baranek bronił swojego stada. Mam dużo owiec, ale aktualnie żadnego dorosłego barana, więc on za bardzo wczuł się w rolę dominującego samca” – próbuje tłumaczyć swojego “podopiecznego” farmer.

Zabójcy w owczej skórze to jednak nie pomogło. Oskarżony o “zwierzęcą agresję” baran został został w końcu schwytany i zostanie uśpiony. Powiedzenie “łagodny jak baranek” nie ma w tym przypadku żadnego zastosowania.


Przy okazji lokalne media przypominają, że w południowo – zachodniej Francji często dochodzi ostatnio do ataków na ludzi ze strony pozornie spokojnych zwierząt zagrodowych. Parę lat temu krowy zamordowały w Pirenejach kilku rowerzystów, a wkrótce potem także kilku turystów górskich.

Czytaj także: W Indiach mściwy wielbłąd odgryzł głowę swojemu panu

Reporters.pl [player id=8118]

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow