Brytyjkę mogą ukamienować za to, że ją… zgwałcili!

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 17 listopada 2016

Islamskie prawo jest przerażające i nie żadnej litości dla ofiar gwałtów.

25-letnia turystka z Wielkiej Brytanii została aresztowana przez policję Zjednoczonych Emiratów Arabskich po tym jak sama się do niej zgłosiła z doniesieniem o gwałcie, którego dokonało na niej dwóch mężczyzn w Dubaju. Zgodnie z prawem, grozi jej więzienie, chłosta lub publiczne ukamienowanie, a najlepszym przypadku – deportacja.

Miejscowe władze oskarżyły ją o uprawianie seksu pozamałżeńskiego po tym jak dwóch innych Brytyjczyków zgwałciło ją w pokoju hotelowym, filmując to jednocześnie. Oni jednak nie zostali zatrzymani – pozwolono im odlecieć z Emiratów.

Kobieta, której nazwiska brytyjskie media nie ujawniają ze względu na jej dobro, została w końcu wypuszczona za kaucją, ale policja odebrała jej paszport, nie może więc wyjechać z Emiratów i z przerażeniem czeka tam na wyrok sądu.


“Arabska policja nie odróżnia dobrowolnego seksu od gwałtu. Ofiary oczekują sprawiedliwości, a tymczasem same są karane” – mówi w rozmowie z “The Sun” Radha Stirling, założycielka brytyjskiej organizacji działającej na rzecz uwolnienia ludzi więzionych w Emiratach.

Władze Wielkiej Brytanii usiłują doprowadzić do zwolnienia kobiety i są w kontakcie z władzami w Dubaju, ale na razie nie przyniosło to skutku.


Turyści przybywający do ZEA od dawna są ostrzegani, że tamtejsze prawo traktuje związki pozamałżeńskie jako poważne przestępstwo, podobnie jak homoseksualne. Karane jest nawet zamieszkanie w tym samym pokoju hotelowym osób różnej płci, które nie są małżeństwem lub rodziną.


Do więzienia trafiają też niezamężne kobiety, które zajdą w ciążę. Zgwałcona Brytyjska to już kolejna taka ofiara islamskiego prawa, wcześniej to samo spotkało kilka innych kobiet z Wielkiej Brytanii, Australii i Norwegii. Część z nich – z wielkim trudem – udało się uwolnić.

W znacznie gorszej sytuacji są jednak zgwałcone w Emiratach kobiety, które przyjechały tam do pracy z biednych krajów. Ich los nie budzi zainteresowania opinii publicznej, nie mogą też liczyć na pomoc i interwencję władz swoich państw.

Zgodnie z prawem szariatu, aby udowodnić w sądzie ZEA, że kobieta została zgwałcona, konieczne jest przyznanie się samego gwałciciela, albo zeznanie co najmniej czterech świadków, którzy muszą być pełnoletnimi mężczyznami. Oznacza to, że w praktyce skazanie za gwałt jest niewykonalne, a gwałciciele zostają prawie zawsze uniewinnieni, w odróżnieniu od swoich ofiar.

Czytaj także: Władze Szwecji zapłaciły imigrantom po 15 tys. USD za gwałt na kobiecie!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow