Homoseksualny terror w Wielkiej Brytanii! Skazani za odmowę promocji LGBT

By Dział: Społeczeństwo | 18 listopada 2016

Władze Unii Europejskiej chcą za to samo skazywać ludzi w Polsce.

Chrześcijańskie małżeństwo prowadzące piekarnię w Belfaście zostało skazane przez tamtejszy sąd za odmowę udekorowania tortu hasłem “Wspieraj Małżeństwa Homoseksualne” – donosi Instytut Na Rzecz Kultury Prawnej “Ordo Iuris”.

Państwo McArthur (na zdjęciu po lewej) prowadzą rodzinną piekarnię Ashers Bakery Company. Podkreślają, że swój biznes opierają na wartościach chrześcijańskich. “Duże znaczenie ma dla nich obrona prawnej tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, która jest gwarantowana przez północnoirlandzkie prawo” – czytamy na stronie Instytutu.

Tymczasem w maju 2014 r. do ich firmy zgłosił się niejaki Gareth Lee (na zdjęciu po prawej), aktywista ruchu LGBT z grupy QueerSpace i zamówił tort informując, że będzie on przeznaczony na spotkanie niewielkiej organizacji, nie precyzując jednak jakiej.


Wkrótce potem mężczyzna zażądał aby umieścić na nim symbol “Bert & Ernie”, który stanowi logo tej organizacji oraz napis “Support Gay Marriage” (Wspieraj Małżeństwa Homoseksualne). Wyjaśnił, że zamawia tort na przyjęcie z okazji kampanii “Tydzień przeciw homofobii”, kwestionującej prawną tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Państwo McArthur odmówili tłumacząc, że byłoby to sprzeczne z wyznawanymi przez nich wartościami chrześcijańskimi. Zwrócili zamawiającemu pieniądze i załatwili mu wykonanie na czas takiego samego tortu przez inną piekarnię.

Mimo to homoseksualny działacz pozwał ich do sądu nie tylko za niewywiązanie się z umowy, ale także za “niedozwoloną dyskryminację”. Powołał się na obowiązujące w Wielkiej Brytanii tzw. prawo antydyskryminacyjne.


Rok później Sąd Okręgowy w Belfaście uznał właścicieli piekarni winnymi przestępstwa dyskryminacji – skazał na grzywnę w wysokości 700 euro i obciążył kosztami sądowymi. Państwo McArthur odwołali się od tej decyzji do Sądu Apelacyjnego, ale ten właśnie oddalił 24 października br. ich skargę i utrzymał w wyrok.

Zdaniem sądu, popełnili oni “niedozwoloną dyskryminację Garetha Lee ze względu na orientację seksualną”. Sąd stwierdził wprawdzie, właściciele piekarni odmówili wykonania usługi nie ze względu na preferencje seksualne samego Lee, a ze względu na treść sloganu, z którym się nie zgadzali, ale to i tak jest dyskryminacja.

Nękanej przez aktywistów LGBT i brytyjskie sądownictwo parze pozostaje jeszcze odwołanie do Sądu Najwyższego. Przypomnijmy, że brytyjskie prawo antydyskryminacyjne pozwala ingerować w wolność gospodarczą i umowy zawierane między kontrahentami.

Jak zauważa, ekspert Instytutu Ordo Iuris Karina Walinowicz wyrok, który zapadł w Belfaście jest tym bardziej zdumiewający, że obowiązujące w Irlandii Północnej prawo definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, a państwo McArthur wyrazili jedynie sprzeciw wobec postulatu zmiany tej normy.

Instytut przypomina, że takie same rozwiązania zawiera projekt tzw. piątej dyrektywy równościowej, którą chce przyjąć Komisja Europejska, narzucając ją także Polsce, pomimo sprzeciwu środowisk chrześcijańskich, prawniczych i wielu organizacji pozarządowych.

Mamy już zresztą pierwsze przykłady terroryzowania ludzi w Polsce ze względu na wyznawane przez nich wartości chrześcijańskie. Jakiś czas temu głośno było o sprawie łódzkiego drukarza, który odmówił wykonania zlecenia promującego postulaty polityczne LGBT.

To właśnie stało się początkiem kampanii na rzecz usunięcia z polskiego prawa przepisów, które umożliwiają wywieranie presji ideologicznej i ograniczanie wolności gospodarczej. Akcję tę można poprzeć na stronie Maszwplyw.pl.

Czytaj także: W Wielkiej Brytanii chłopcy mogą przychodzić do szkoły w spódniczkach

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow