Islamiści ostrzegają: nie jedzcie chrześcijańskich POMIDORÓW i ROGALIKÓW! “Są diabelskie”

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 18 listopada 2016

Ludowe Egipskie Stowarzyszenie Islamskie wydało oświadczenie, w którym ostrzega przed jedzeniem “chrześcijańskich” pomidorów. Potępiło też praktykę krojenia pomidorów na połowę. Okazuje się więc, że nie tylko świnie są “nieczyste”.

“Jedzenie chrześcijańskich pomidorów jest zabronione. Pomidor po przekrojeniu chwali krzyż zamiast Boga. Mówi nam, że Bóg jest w trzech osobach. Allahu, pomóż nam!” – głosi oświadczenie popularnej salafickiej organizacji fundamentalistycznej.

Według niej, “siostra w wierze z Palestyny miała wizję i przekazała ją nam. Widziała Proroka Mahometa (niech pokój będzie z Nim). On płakał i ostrzegał wiernych przed jedzeniem pomidorów. Jeśli nie przekażesz dalej tego ostrzeżenia wiedz, że to diabeł cię powstrzymał” – czytamy w oświadczeniu.

Stowarzyszenie Islamskie zastrzega jednak, że pomidory można kroić w plastry lub w inny sposób, tak aby nie było widać krzyża. Wtedy jest to zgodne z szariatem.


Dodajmy, że nie jest pierwsze “żywnościowe” ostrzeżenie islamskich fundamentalistów. W lipcu 2011 r. w Somalii ugrupowanie islamskie Al-Szabaab ogłosiło, że zakazane jest jedzenie tamtejszych trójkątnych pierożków samosas. Mają one obrażać muzułmanów, gdyż swoim kształtem przypominają o chrześcijańskiej Świętej Trójcy.

Z kolei w lipcu 2013 r. islamska Rada Prawa w rejonie syryjskiego Aleppo rzuciła klątwę na “chrześcijańskie” rogaliki, gdyż “ich kształt półksiężyca upamiętnia zwycięstwo europejczyków nad muzułmanami”.


Czytaj także: No doprawdy… Radykalni przywódcy islamscy uprawiali na plaży seks pozamałżeński! (WIDEO)


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow