To już terror! Włoska policja siłą zmusza starego właściciela hotelu do przyjęcia imigrantów (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 19 listopada 2016

Wstrząsające nagranie z najazdu włoskiej policji na prywatny hotel w Ficarolo koło Wenecji.

Funkcjonariusze siłą wdzierają się do hotelu i zmuszają właściciela Luigiego Fogli do zakwaterowania 15-tu nielegalnych imigrantów z Afryki. Na filmie nagranym przez Servizio Pubblico widać jak stary mężczyzna usiłuje rozpaczliwie bronić swojej prywatnej własności.

“To miejsce nie należy do rządu. Jestem tu od 1972 roku!” – krzyczy właściciel. “Ojciec jest bardzo chory. Jeśli się zdenerwuje – trafi do szpitala. Kto nam pokryje szkody, które oni wyrządzą?” – próbuje błagać jego córka.

Wszystko na nic. Policja nie słucha, a imigranci zostają sił zakwaterowani wbrew woli właściciela. Rozsiadają się wygodnie na sofach, żądają kluczy do pokojów i pytają co jest na obiad.


Opór właściciela przeciwko kwaterowaniu imigrantów w jego hotelu wynika z faktu, że wcześniej został on już raz haniebnie oszukany przez włoski rząd. Zawarł bowiem umowę na zakwaterowanie prawdziwych uchodźców z wojny w Syrii – kobiet i dzieci.

W zamian osiedlono mu 50-ciu młodych mężczyzn z Afryki, a następnie władze odmówiły mu wypłacenia zgodnie z kontraktem wynagrodzenia w wysokości 7 euro za każdego z imigrantów oraz odszkodowania za straty, które oni wyrządzili.


Wiadomo, że nie jest to jedyny taki przypadek oszukiwania hotelarzy przez włoskie władze w ostatnim czasie, w celu przymusowego zakwaterowania w ich hotelach Afrykańczyków. Wielu właścicieli prywatnych posiadłości zmuszono też do przekazania imigrantom ich budynków, pokoi lub magazynów.


Po ich opuszczeniu przez imigrantów pomieszczenia są prawie zawsze zdewastowane, totalnie zanieczyszczone i wymagają wielu dni i wysokich kosztów remontu, żeby ponownie nadawały się do użytku. Państwo tego, oczywiście, nie pokrywa.

Wielokrotnie zdarzało się też, że imigranci podpalali pomieszczenia – albo przez nieuwagę, albo celowo, aby zmusić władze do przeniesienia ich do lepszego lokum lub atrakcyjniejszej miejscowości. Często żądają nawet 4 i 5-gwiazdkowych hoteli.

Czytaj także: Imigrancka EKSPLOZJA w Grecji! Wściekłe hordy podpalają, łupią sklepy, atakują ludzi (WIDEO)

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow