Scenariusz wojny USA z Chinami i Rosją (WIDEO)

By Dział: Armia i Wojna W popularnych | 19 listopada 2016

Dwie symulacje oparte na porównaniu liczebności, uzbrojenia i taktyki obu stron ewentualnego konfliktu.

Poniższy scenariusz wojny USA z Chinami nie zakłada użycia broni jądrowej, tylko konwencjonalnej, głównie marynarki, lotnictwa i wyrzutni rakietowych. Nie przewiduje też włączenia się do wojny innych państw, w tym Rosji.

Efekt ostateczny: amerykańskie zwycięstwo, ale okupione dużymi stratami, a z drugiej strony – zniszczona cała infrastruktura wybrzeża Chin. Natomiast atak amerykańskich wojsk lądowych na Chiny w ogóle nie jest brany pod uwagę jako nierealny.

Warto zwrócić uwagę, że w pierwszym okresie wojny Amerykanie poniosą duże straty, a wiele ich baz na japońskich wyspach zostanie zrównanych z ziemią. Minie wiele miesięcy zanim Stany Zjednoczone zdołają zmobilizować i przemieścić w pobliże Chin cały swój wojskowy potencjał morsko – lotniczy.


Kolejny scenariusz – naszym zdaniem w dużym stopniu hipotetyczny – pokazuje przebieg wojny konwencjonalnej między Stanami Zjednoczonymi i Rosją. W tym przypadku również kraje trzecie pozostają bierne i nie zostaje użyta broń jądrowa, w przeciwnym bowiem razie zagłada czeka obie strony.


Jednak w przypadku konfliktu konwencjonalnego – choć zajęcie całego terytorium Rosji nie wchodzi w rachubę, a jedynie jej zachodniej części – to jednak strategiczne zwycięstwo powinno przypaść Stanom Zjednoczonym. Konflikt trwałby jednak bardzo długo i był okupiony wielkimi stratami po stronie amerykańskiej.


Czytaj także: Nowy bombowiec strategiczny Chin! Amerykańskie B-2 nie mają szans? (WIDEO)

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow