Turcja legalizuje gwałt na nieletnich i pedofilię! Tłumy na ulicach

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 20 listopada 2016

Tysiące oburzonych ludzi, w tym wiele kobiet i dzieci, wyszło na ulice Stambułu.

Wielotysięczny protest skierowany jest przeciwko forsowanej przez władze prezydenta Recepa Erdogana ustawie legalizującej faktycznie gwałty na nieletnich, pedofilię i przymusowe małżeństwa. Petycję przeciwko forsowanej przez władze w parlamencie ustawie podpisało już 600 tys. osób.

Zgodnie z tą ustawą, jeśli gwałciciel zadeklaruje, że nie wiedział, iż gwałcona przez niego osoba jest niepełnoletnia, a także obieca ją poślubić, nie będzie karany. Rodzice mają w takiej sytuacji prawo wydać niepełnoletnie dziecko za mąż za gwałciciela, bez zgody samego dziecka.

Ustawa przeszła już pierwsze czytanie w parlamencie zdominowanym przez rządzącą konserwatywną Partię Sprawiedliwości i Rozwoju. We wtorek 22 listopada br. ma się odbyć drugie czytanie, po którym ustawa prawdopodobnie wejdzie w życie.


Oznacza to, że na wolność wyjdzie natychmiast ok. 3 tys. gwałcicieli odsiadujących w tureckich więzieniach wyroki za gwałty na nieletnich. Minister Sprawiedliwości Bekir Bozdag broni ustawy twierdząc, że będzie ona dotyczyć tylko tych gwałcicieli, którzy w czasie gwałtu “nie użyli nadmiernej przemocy”.

Przeciwników przemocy wobec dzieci, dokonywanej teraz w majestacie prawa, takie tłumaczenie jednak nie przekonuje. “Nie zamkniemy się! Nie posłuchamy! Wycofajcie natychmiast ustawę!” – napisali na swoich transparentach. “Gwałt nie może być zalegalizowany! Erdogan, ręce precz od mojego ciała” – krzyczały demonstrujące kobiety.


Tymczasem prorządowe media zauważają, że praktyka uniewinniania gwałcicieli i przymusowego poślubiania przez nich ich ofiar i tak jest powszechna na odległym południu i wschodzie kraju. Nowa ustawa tylko usankcjonuje to, co i tak ma już miejsce.


Z kolei UNICEF – agenda ONZ broniąca praw dzieci – wyraziła głębokie zaniepokojenie nową turecką ustawą. “Te nikczemne akty gwałtu i przemocy wobec nieletnich są przestępstwami i powinny być karane, a nie legalizowane” – oświadczył rzecznik UNICEF-u Christophe Boulierac.

Czytaj także: W Turcji wydali podręcznik masakrowania chrześcijan. Jak palić miasta, ścinać głowy, zniszczyć wszelkie życie (FOTO)

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow