Prosto do wojny? Rosja rozmieszcza rakiety S-400 i Iskandery w Kaliningradzie!

By Dział: Armia i Wojna | 21 listopada 2016

Alarmujące doniesienia zza naszej północnej granicy. Znaleźliśmy się w bezpośrednim polu rażenia jądrowego.

Rosyjskie dowództwo poinformowało o wysłaniu do graniczącego z Polską Obwodu Kaliningradzkiego najnowocześniejszych rakiet przeciwlotniczych dalekiego zasięgu S-400 i nowych pocisków Iskander (SS-26) zdolnych do atakowania głowicami jądrowymi celów w Polsce, Szwecji, krajach bałtyckich, a także Berlina.

Z kolei rakiety S-400 są przeznaczone do strącania wrogich samolotów i rakiet w promieniu 400 km. Ich wysłanie do Kaliningradu potwierdził w rozmowie z agencją RIA Novosti Wiktor Oziorow – szef komisji obrony izby wyższej rosyjskiego parlamentu. Według niego, jest to odpowiedź na amerykańską tarczę antyrakietową.

Wcześniej prezydent Władimir Putin potępił plany dalszego rozszerzania NATO. “Dlaczego tak emocjonalnie reagujemy na ekspansję NATO? Bo jesteśmy zaniepokojeni decyzjami Sojuszu” – podkreślił.


Eksperci zauważają, że w czasie wcześniejszych manewrów wojskowych Rosja dwukrotnie wysyłała już Iskandery do Obwodu Kaliningradzkiego, potem jednak je wycofywała. Teraz postanowiła rozmieścić je tam na stałe.

Stany Zjednoczone potępiły rozmieszczenie przez Rosję nowych rakiet w Kaliningradzie ostrzegając, że “destabilizuje to bezpieczeństwo w Europie”. “Putin pokazuje swoją żądzę dominacji. Od Arktyki, przez Morze Bałtyckie, Morze Czarne – aż do Syrii” – oceniają dyplomaci NATO w Brukseli.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustaleniami lipcowego szczytu NATO w Warszawie, Sojusz zamierza wysłać w przyszłym roku do Polski i krajów bałtyckich dodatkowe 4 tys. żołnierzy. Wczoraj przerzucenie dodatkowych wojsk do Estonii zapowiedziała też Francja.


W porównaniu z 330 tysiącami rosyjskich żołnierzy rozlokowanych na zachód od Moskwy z punktu widzenia militarnego wysunięte oddziały NATO nie stanowią żadnej realnej przeciwwagi, szczególnie jeśli Rosja pierwszym uderzeniem na Korytarz Suwalski odetnie całkowicie kraje bałtyckie.

Zobacz, czy NATO jest w stanie strącać rosyjskie Iskandery, w polu rażenia których znalazły się prawie wszystkie duże polskie miasta.

Czytaj także: „Samolot Apokalipsy” wzniósł się nad USA! Przerażenie w miastach (FOTO)

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow