Imigranci sterroryzowali Mediolan! Burmistrz: “Przyślijcie natychmiast wojsko!”

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 21 listopada 2016

W Mediolanie wybuchły starcia na noże między imigrantami z Filipin. Burmistrz  błaga rząd, żeby opanował sytuację w mieście, które pod naporem imigrantów pogrążyło się w chaosie.

“Wstrzymuję dalszy napływ imigrantów do miasta zanim sytuacja nie znajdzie się pod kontrolą. Błagam rząd – interweniujcie, gdyż miasto pogrąża się w chaosie. Zwiększcie liczbę wojska” – prosi burmistrz Giuseppe Salana na forum bezpieczeństwa, które odbywa się w Mediolanie.

W odpowiedzi minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano obiecał, że natychmiast wyśle z Rzymu do Mediolanu dodatkowych 150-ciu żołnierzy. Docelowo ma ich tam być 800. Ich zadaniem jest obsadzenie kluczowych punktów w mieście, takich jak dworce kolejowe i wsparcie w walce a gangami patroli policji, która jest już “na krawędzi wytrzymałości”.

“Mediolan już swoje zrobił, żeby pomóc w kryzysie z napływem imigrantów. Osiągnął swój limit. Trzeba to zatrzymać. Trzeba to równomiernie rozłożyć na inne miasta” – przyznaje szef włoskiego MSW.


Te zapowiedzi na niewiele się jednak na razie zdają – tłumy imigrantów wyłowionych w morza w południowych Włoszech przemieszczają się na północ przez cały kraj i w nadziei na przedostanie się do Austrii, Szwajcarii lub Niemiec zapełniają Mediolan.

Tymczasem setki demonstrantów wyszły na ulice niewielkiego włoskiego miasteczka Soave, w którym rząd zapowiedział osadzenie 100 imigrantów. Około 700 protestujących z transparentami i flagami żądało cofnięcia tej decyzji.


Czytaj także: Imigrancka EKSPLOZJA w Grecji! Wściekłe hordy podpalają, łupią sklepy, atakują ludzi (WIDEO)


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow