Szwecja zabroniła świątecznego oświetlenia ulic na Boże Narodzenie!

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 25 listopada 2016

Aby nie urazić muzułmanów.

W tym roku po raz pierwszy ulice szwedzkich miast będą na Boże Narodzenie ciemne i smutne. Administracja Transportowa Szwecji (Trafikverket) wydała oficjalny zakaz dekorowania przez samorządy miejskie ulic świątecznymi lampkami. Zakaz dotyczy zarówno dużych miast, jak i małych miasteczek.

Oficjalne uzasadnienie tej decyzji przez władze jest dość obłudne: “względy bezpieczeństwa”. “Słupy uliczne nie są przeznaczone do wieszania bożonarodzeniowych lampek. Musimy usunąć ze słupów wszystko, co nie powinno na nich wisieć” – oświadczyła Krajowa Koordynator ds. Transportu Eilin Isaksson.

Co ciekawe, od kiedy odkryto prąd i w Szwecji pojawiły się lampki na słupach, jakoś nikt nie jest w stanie przypomnieć sobie, żeby z tego powodu doszło kiedykolwiek do jakiegoś wypadku. Dlatego wiele szwedzkich gmin nie zgadza się z decyzją centralnych władz.


“W naszej gminie mamy różne problemy z bezpieczeństwem transportu. Na przykład z dzikimi zwierzętami biegającymi po drogach i powodującymi wypadki. Ale nie rozumiemy jakie zagrożenie mogą stanowić nasze choinkowe lampki” – mówi oburzona burmistrz Lititz Marie Johansson.

Prawdziwy powód wprowadzenia zakazu dekorowania ulic jest oczywisty – to kolejny przejaw walki z kulturą chrześcijańską i ustępstwo wobec imigrantów – muzułmanów, którzy coraz głośniej protestują przeciwko jakiejkolwiek chrześcijańskiej symbolice w życiu publicznym.


Tyko czekać, kiedy Szwecja zmieni też swoją flagę narodową bo widniejący na niej krzyż z pewnością również drażni muzułmanów. Chociaż ostatnio rządzący Szwecją lewacy wymyślili i na to sposób: zaczęli uczyć w szkołach, że krzyż ten nie jest symbolem chrześcijańskiego kraju tylko symbolizuje “przenikanie się kultur”.


Król Jan III Waza, który w XVI wieku wprowadził krzyż na szwedzką flagę, byłby na pewno bardzo zdziwiony tą interpretacją. Wychodzi na to, że trzeba go uznać za ojca szwedzkiego multi-kulti.

Czytaj także: Niemcy: nie będą sprzedawać świątecznych ozdób! Żeby nie drażnić muzułmanów

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow