Starożytni mieli supernowoczesne narzędzia! Jak inaczej mogli to zrobić? (WIDEO)

By Dział: Historia Nauka i Odkrycia W popularnych | 25 listopada 2016

Dwa filmy, które dowodzą, że starożytna cywilizacja musiała dysponować zaawansowaną technologią mechanicznej obróbki, z którą nawet my dziś mamy problemy. No chyba, że… stworzył to ktoś inny.

Takich regularnych otworów w tak twardych tworzywach jak granit nie da się wykonać inaczej niż ultradźwiękowymi wiertłami. Tyle, że my posługujemy się nimi dopiero od niedawna – zauważa autor filmu “Zaawansowana Starożytna Technologia”.

Pokazuje też, że wiele starożytnych budowli nosi ewidentne ślady cięć, które można wykonać tylko olbrzymimi piłami tarczowymi z proszkiem diamentowym, o bardzo precyzyjnie dobranej grubości i wielkiej prędkości obrotowej – to również urządzenia zbudowane przez nas niedawno.

Autor zwraca też uwagę, że ręczna obróbka bazaltu nie jest możliwa narzędziami z ołowiu czy brązu, którymi dysponowali budowniczowie starożytnego Egiptu. A jak dokonywano idealnie gładkich nacięć na gigantycznych bryłach o masie dziesiątków tysięcy ton? – zastanawia się.


Niektóre kadry z filmu ewidentnie pokazują ślady precyzyjnej mechanicznej obróbki, czasem widać także wąskie podłużne szczeliny przypadkowych nacięć powstałych w trakcie produkcji.

Zdaniem komentujących ten film ekspertów, nie da się np. wykonać ostrego kąta wewnątrz bryły piłą tarczową. Nie wiadomo więc czym to zrobiono. Ponadto tak dokładne dopasowanie powierzchni nierównych brył kamienia wymaga użycia komputera, fizycznie nie jest to niemożliwe. Pytanie: gdzie się podziały te narzędzia, dlaczego nie ma po nich śladu?


“Nazwij tych, co to stworzyli Obcymi, nazwij Atlantami, czy jakkolwiek chcesz. Ale musisz przyjąć do wiadomości przeszłą egzystencję czegoś wielkiego, z czego wszyscy możemy się uczyć” – podsumowuje autor materiału “Zaawansowana Starożytna Technologia”.


Z kolei drugi film pokazuje największy na świecie obrobiony starożytny blok monolityczny odkryty w dawnych kamieniołomach koło miasta Baalbek w Libanie. Jest on jeszcze większy niż dotychczasowy rekordzista, tzw. “Kamień Brzemiennej Kobiety”, którego masa jest szacowana w przedziale 1170-1500 ton.

Zdaniem autorów z portalu InneMedium.pl, nie ma żadnej możliwości, aby takiej obróbki dokonywali – jak przekonuje część historyków – starożytni Rzymianie w I wieku n.e.

Czytaj także: Odkryto, która cywilizacja jest najstarsza na Ziemi

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow