Niemcy wydalają 100 tys. imigrantów! Merkel: “Użyjcie wobec nich siły!”

By Dział: Polityka Społeczeństwo | 26 listopada 2016

Angela Merkel zaskoczyła wszystkich, wykonując w sprawie imigrantów zwrot o 180 stopni.

Do końca tego roku z Niemiec wyjedzie 100 tys. imigrantów – zapowiedziała kanclerz Angela Merkel występując w piątek na konferencji z udziałem konserwatywnych deputowanych w Neumünster.

Według niej, 60 tys. imigrantów wróci do swoich krajów dobrowolnie w ramach programów przesiedleńczych, a pozostałe 40 tys. zostanie deportowane. Merkel wezwała urzędników, żeby nie przyznawali statusu uchodźcy imigrantom, którzy powinni zostać deportowani, gdyż są oni wtedy o wiele mniej skłonni wyjechać z Niemiec.

Zażądała też, żeby władze lokalne – jeśli trzeba – stosowały siłę, aby deportować imigrantów. “Jeśli nie będziecie stosować siły, to imigranci będą mówić: “Nie ma sensu, żebym wyjechał dobrowolnie, gdyż władze i tak nie są w stanie mnie wydalić” – ostrzegła niemiecka kanclerz.


Merkel podkreśliła też, że Niemcy mogą przyjmować tylko uchodźców z krajów ogarniętych wojną, a nie imigrantów ekonomicznych. “Nie może być tak, że wszyscy młodzi ludzie z Afganistanu przyjadą do Niemiec” – przyznała.

Ocenia się, że w ciągu ostatniego półtora roku ok. 215 tys. imigrantów dostało odmowę pobytu w Niemczech. Przypomnijmy, że przyjechało ich w tym czasie ok. 1,5 mln. Głównym uzasadnieniem odmowy jest właśnie fakt, że przybyli z państw, w których nie ma wojny.


Zdaniem obserwatorów, widać wyraźnie, że Angela Merkel zamierza na dobre porzucić swoją politykę “totalnie otwartych drzwi” dla imigrantów, zaniepokojona spadającym poparciem dla rządzącej partii CDU/CSU w wyborach lokalnych.


Masowe doniesienia o przestępstwach dokonywanych przez imigrantów oraz informacje, że niemiecki system socjalny nie jest już w stanie ich udźwignąć, najwyraźniej w końcu otrzeźwiły trochę panią kanclerz. Czytaj: Liczba imigrantów biorących zasiłki podwoiła się! Nie pracują. Ile udźwignie niemiecki socjal?

Przypomnijmy, że kilka dni temu zapowiedziała ona, iż zamierza po raz 4-ty ubiegać się o stanowisko kanclerza w przyszłorocznych wyborach do Bundestagu. Zobacz, jakie ma obecnie szanse.

Czytaj także o bulwersującej decyzji niemieckiego sądu: Niemcy legalizują Policję Szariatu! Islamiści przejmą kontrolę nad ulicami (FOTO)

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow