Telewizja uczy kobiety jak ukryć siniaki po skatowaniu przez męża (WIDEO)

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 28 listopada 2016

W miłej i luźnej atmosferze telewizja śniadaniowa postanowiła “pomóc” kobietom, żeby mogły “dalej kontynuować codzienne życie”.

W Maroku wybuchła burza po tym gdy telewizja Channel 2M w programie “Sabahiyat” pokazała kobietom jak dzięki makijażowi ukryć rany twarzy po pobiciu przez męża. Uśmiechnięta makijażystka zamalowuje krwiaki na twarzy równie zadowolonej klientki.

“Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą wam w codziennym życiu” – podsumował na koniec prezenter prowadzący program i zareklamował kilka kosmetyków. Program nadano na 2 dni przez Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy wobec Kobiet.

Materiał wywołał skandal w Maroku. Setki kobiet podpisały petycję z protestem, żądają przeprosin i ukarania stacji. “Nie przykrywajcie makijażem śladów przemocy domowej! Potępcie oprawcę!” – napisano w petycji.


Skruszona telewizja usunęła nagranie z programem z sieci i przyznała, że jego autorzy wykazali się “brakiem wyczucia w kwestii przemocy wobec kobiet”.

Tymczasem organizacja praw człowieka Human Rights Watch przypomina, że w Maroku nie ma prawa, które pozwoliłoby chronić kobiety przed przemocą domową i karać jej sprawców. Organizacja opublikowała niedawno relacje 20 kobiet i dziewcząt, które zostały pobite, podpalone, pchnięte nożem lub zgwałcone przez swoich mężów lub partnerów.


Czytaj także: Wojna z kobietami, o której nikt nie wie. Duszone, palone, rozszarpywane przez psy

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow