Koniec świata! W Arabii Saudyjskiej śnieg zasypał pustynię! Imamowie wzywają: nie lepić bałwanów (FOTO, WIDEO)

By Dział: Ciekawostki | 28 listopada 2016

Kiedy mieszkańcy Arabii Saudyjskiej wyszli rano z domów najpierw nie wierzyli własnym oczom, a potem… rzucili się do lepienia.

Półwysep Arabski utonął w śnieżnej zamieci. Pustynie pod warstwą śniegu wyglądają absurdalnie, a temperatura spadła poniżej zera – donosi “Al Arabija”. Szczególnie dużo śniegu spadło w okolicach miasta Szakra i Tabuk. W El-Dżauf są 3 stopnie mrozu, w Al-Kurajacie – minus 1.

Główny Urząd Meteorologiczny saudyjskiego królestwa podaje, że w miastach potworzyły się wielkie zatory błotno – śniegowe, które sparaliżowały ruch. Deszcz ze śniegiem ma padać również w najbliższych dniach, m.in. w Mekce i Medynie.

arabia_snieg


Co prawda, część Saudyjczyków doświadczyła już raz zimy – w ubiegłym roku, kiedy na część kraju nasunęła się z Rosji wielka burza śnieżna “Zina”.

W tej sytuacji nawet dorośli rzucili się w objęcia rzadkiej w tym kraju rozrywki lepienia bałwanów. Jedne były w strojach miejscowych drużyn piłkarskich, inne miały tradycyjne arabskie nakrycia głowy – hidżaby, a ktoś ulepił nawet wielbłąda.


arabia_snieg2


Wzbudziło to gniew arabskich imamów, którzy ostrzegli, że lepienie bałwanów jest przestępstwem religijnym – Koran zabrania bowiem tworzenia wizerunków ludzi lub zwierząt, nawet w celach zabawy. Możecie lepić ze śniegu jedynie rzeczy martwe – okręty, owoce albo domy – wzywają duchowny przywódca Mohammed Saleh al-Mindżed.

Czytaj także: Napisała, że „broda nie czyni muzułmaninem”. Wsadzili ją za to do WIĘZIENIA

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow