W Indiach zbudują najwyższą świątynię świata! (FOTO)

By Dział: Ciekawostki Społeczeństwo W popularnych | 29 listopada 2016

Będzie miała 70 pięter i kształt… rakiety kosmicznej! – donosi CNN.

Najwyższa świątynia świata ma powstać w indyjskim mieście Vrindavan w stanie Uttar Pradesh. Ma przewyższyć swoimi rozmiarami zarówno Bazylikę Świętego Piotra w Watykanie, jak i niemiecką katedrę w Ulm mającą 161,5 m i uznawaną dotychczas za najwyższą świątynię na świecie.

Tymczasem Vrindavan Chandrodaya Mandir ma mieć 213 metrów i 70 pięter. Fundatorem jest Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kriszny, czyli tzw. krisznaici. Projekt przygotowały firmy InGenious Studio i Thornton Tomasetti.

indie_kriszna3


Świątynia ma zostać solidnie zabezpieczona przed trzęsieniami ziemi, a swoim kształtem będzie przypominać rakietę kosmiczną. W środku ma kursować winda kapsułowa, którą będzie można wjechać na wieżę widokową na samej górze. Wokół mają powstać apartamentowce i wille zamożnych wyznawców Kriszny, a dochody z ich sprzedaży pójdą na budowę świątyni.

indie_kriszna2


Ostatnio informacja o budowie nietypowej świątyni wyznawców jeszcze bardziej nietypowej religii nadeszła też z Chile. Wyznawcy tzw. bahaizmu – religii powstałej w Persji w XIX w. i głoszącej duchową jedność całej ludzkości, Boga oraz wszystkich innych religii – zbudowali na wzgórzu nad Santiago swój 8-my kościół na Ziemi.


bahai_chile_santiago

Zobacz także: Niesamowity wiszący „most-monstrum” w Chinach! (WIDEO)

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow