W Japonii renifery będą same dostarczać pizzę! (WIDEO, FOTO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 29 listopada 2016

Na coś takiego mogli wpaść tylko Japończycy. To na zdjęciu – to na razie tylko trening. Naprawdę będą to robić SAME.

Od grudnia na półwyspie Hokkaido zostanie wdrożony absolutnie niezwykły system dostarczania pizzy. Zajmą się tym specjalnie wyszkolone renifery. Zdaniem kierownictwa sieci Domino’s Pizza, tylko one są w stanie dotrzeć do klientów w oddalonych regionach w czasie zapowiadanej niezwykle srogiej zimy.

Obecnie renifery przechodzą intensywny program szkoleń pod czujnym okiem hodowców w Zintegrowanym Centrum Badań nad Zaopatrzeniem w Ishikari na Hokkaido – informuje pizzowy koncern w komunikacie prasowym, cytowanym przez Fox News.

Wiadomo już, że na reniferach zostanie zamontowany specjalny system, zintegrowany z GPS, zapobiegający zbaczaniu zwierzęcia z wyznaczonej trasy i pozwalający na bieżąco monitorować go i sterować nim z centrali. Ponadto renifery są przyuczane aby stosować się do specjalnych znaków wyznaczających im główne trasy marszu z pizzą.


Zwierzęta są też szkolone jak informować o swoim przybyciu oraz jak zachowywać się wobec klienta, żeby go nie wystraszyć i np. nie stratować kopytami, żeby mógł on spokojnie wypakować swoją pizzę. Aby była ona ciepła, na reniferze będzie zainstalowany specjalny podgrzewacz na akumulator.

renifer_z_pizza2


Przewagą reniferów jest to, że nie stoją w korkach i nie straszne im zasypane śniegiem drogi – bez problemu obejdą bokiem każdy zator. Eksperci wspólnie z hodowcami ustalają jaki jest dopuszczalny ciężar, który może przenosić renifer, a także jak daleko będzie go można wysyłać z misją.


Agencje meteorologiczne przewidują, że tegoroczna zima będzie w Japonii niezwykle sroga, a na półwyspie Hokkaido szczególnie. Stąd koncern Domino’s Pizza testuje wszelkie możliwe sposoby, aby nie stracić klientów i zysków, w tym użycie robotów i dronów. W warunkach Hokkaido renifera uznano jednak za rozwiązanie optymalne.

Tak wygląda szkolenie reniferów w dostarczaniu pizzy. Jak widać, początki nie są łatwe:

Zobacz także: Tajemnicza śmierć 323 reniferów! Zabił je piorun? Dlaczego leżą z obciętymi głowami? (FOTO)

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow