Holandia zakazuje muzułmankom zasłaniania twarzy! (FOTO)

By Dział: Społeczeństwo | 29 listopada 2016

A jeśli nie posłuchają?

Niższa izba holenderskiego parlamentu najwyraźniej uznała, że bezpieczeństwo jest ważniejsze niż multi-kulti i po długiej debacie wprowadziła zakaz noszenia w miejscach publicznych burek i nikabów – strojów muzułmańskich kobiet całkowicie zakrywających twarz.

Jeśli tamtejszy Senat zaakceptuje tę propozycję – nowe prawo wejdzie w życie. Za noszenie burek lub nikabów będzie kobietom grozić 400 euro grzywny. Strojów tych nie wolno będzie mieć na sobie m.in. w urzędach, pojazdach komunikacji publicznej, szkołach, na uczelniach i w szpitalach.

Przypomnijmy, że muzułmański nikab zasłania całą twarz kobiety, a burka (parandża) w ogóle całe ciało. Według danych rządu Holandii – bo jak się okazuje prowadzi on takie statystyki – w tym kraju okrycia tego typu nosi ok. 100 najbardziej konserwatywnych muzułmanek i to właśnie ich dotyczy zakaz.


Dodajmy, że wcześniej wprowadzono go też we Francji, Belgii, Bułgarii, w kilku szwajcarskich kantonach oraz w szeregu niemieckich landów. Co ciekawe, w lipcu br. władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaleciły swoim obywatelom, aby nie nosili tradycyjnych strojów muzułmańskich w czasie przebywania za granicą.

Aby było jasne jak nazywają się poszczególne elementy stroju kobiet muzułmańskich prezentujemy niewielką grafikę. Wprowadzony w Holandii zakaz dotyczy tylko dwóch ostatnich, które całkowicie zakrywają twarz:

muzulmanie_okrycia_kobietCzytaj także: Państwo Islamskie zabroniło kobietom noszenia burek! Bo mają pod nimi…


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow