Białoruski ideolog-komunista prysnął z kraju z partyjną kasą!

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 1 grudnia 2016

Najwyraźniej głęboka świadomość komunistyczna go przed tym nie powstrzymała.

Deputowany z Mińska i tamtejszy wiceszef od wdrażania ideologii państwowej Nikołaj Petramowicz z łukaszenkowskiej Komunistycznej Partii Białorusi zniknął z dnia na dzień. Pozostawił po sobie pustą kasę i dziesiątki ludzi, od których wcześniej ponapożyczał ogromne sumy.

Władze nie chcą oficjalnie komentować jego zniknięcia, które miało miejsce już miesiąc temu. Ze strony internetowej władz Mińska jego zdjęcie i nazwisko zostało usunięte. “Już tu nie pracuje. To nie jest informacja dla mediów” – mówi przedstawiciel władz stolicy. Oprócz KGB, Petramowicza szukają też dziesiątki wierzycieli.

“Szukamy go bo jest nam winien pieniądze. Nawet nie chcę mówić ile. Jego żona nie wie, gdzie się podział. Myślę, że już go na Białorusi nie ma” – przyznaje jedna z oszukanych przez ideologa – komunistę, Tatiana Jakuszewa z Witebska. “Jak zgłosiliśmy to na milicję, to okazało się, że takich okradzionych przez niego jak my jest o wiele więcej” – przyznaje.


Kierownictwo Komunistycznej Partii Białorusi też nie jest w stanie wyjaśnić, gdzie zniknął jeden z jej czołowych działaczy. W Mińsku wdrożono kontrolę, aby ustalić ile państwowych pieniędzy zniknęło wraz z nim.

38-letni Nikołaj Petramowicz pochodzi z Żyrowicz na Grodzieńszczyźnie. Skończył Akademię MSW Białorusi, Instytut Prawa w Moskwie i Akademię Zarządzania w Mińsku przy Prezydencie Aleksandrze Łukaszence. Wcześniej kierował też państwowymi kadrami i komunistycznym Białoruskim Republikańskim Związkiem Młodzieży w Mińsku.

Czytaj także: Śmigłowce Rosji lecą na Białoruś!


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow