Rosja: strażacy i policja walą śnieżkami w lokatorów! A w odpowiedzi leci… (WIDEO)

By Dział: Przestępczość i Terror W popularnych | 2 grudnia 2016

Do zdumiewającego starcia rosyjskich strażaków i policjantów z agresywnymi mieszkańcami jednego z bloków doszło w mieście Wielkie Łuki w Obwodzie Pskowskim.

Dwóch braci podpaliło w trakcie imprezy własne mieszkanie. Jednak kiedy na miejsce przybyli strażacy, mężczyźni zabarykadowali się i nie wpuszczali ich do środka. Kiedy pod dom podjechał cywilny radiowóz rozrywkowi lokatorzy zapałali gniewem.

Z nieznanych przyczyn strażacy i policjanci w cywilu, zamiast zrobić coś mądrzejszego, zaczęli ciskać śnieżkami w balkon, z którego “odszczekiwali się” im agresywni bracia. W odpowiedzi na strażacko – policyjny “ostrzał” z balkonu przyleciało coś, czego funkcjonariusze absolutnie się nie spodziewali.

“Koktajl Mołotowa” trafił w radiowóz, który zapalił się. Strażacy przerwali więc atak śnieżkami i rzucili się do gaszenia. Zaledwie jednak stłumili ogień i radiowóz odjechał z pola ostrzału, z balkonu poleciał kolejny koktajl, zapalając następny samochód.


Dopiero po kilku godzinach policji udało się wyłamać drzwi i wedrzeć do mieszkania, które w tym czasie zdążyło się doszczętnie spalić. W płomieniach zginął jeden z braci. Drugiego zatrzymano. Okazało się, że obaj byli… w maskach przeciwgazowych. Z powodu tego starcia i pożaru strażacy musieli ewakuować z bloku 15-tu mieszkańców oraz odciąć prąd i gaz.

Sąsiedzi mówią, że obaj bracia mieszkali tam ze swoją 75-letnią matką, ale od około roku z nieznanych powodów zupełnie przestali wychodzić z domu. Odbierali tylko przez balkon żywność kupowaną im przez tychże sąsiadów.

Kiedy policja weszła do mieszkania okazało się jednak, że matki w nim nie ma, chociaż ona również nigdy nie wychodziła. Zatrzymany mężczyzna nie był w stanie wyjaśnić, gdzie nagle zniknęła staruszka w czasie tego incydentu. Policja szuka jej teraz po całym mieście.


Czytaj także: Rekordzista Rosji! 10 przestępstw kryminalnych w jeden dzień

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow