Ostatnie chwile przed śmiercią (WIDEO, FOTO)

By Dział: Katastrofy | 5 grudnia 2016

To był pierwszy lot pani pilot. I – niestety – ostatni. W sieci pojawiło się nagranie ostatnich chwil przed startem samolotu boliwijskich linii LaMia, który rozbił się 28 listopada w Kolumbii. Przypomnijmy, że zginęła w nim niemal cała drużyna brazylijskiego klubu piłkarskiego ACF.

Łącznie w katastrofie zginęło 71 z 77 osób na pokładzie – piłkarze, działacze sportowi i dziennikarze. Ocalało 2-ch z 9-ciu członków załogi, 3-ch zawodników i jeden dziennikarz. Przeżyli nie tylko dlatego, że mieli szczęście – ściśle zastosowali się bowiem do zaleceń i przed katastrofą przyjęli pozycję zalecaną dla awaryjnego lądowania.

Przed startem samolotu z Santa Cruz w Boliwii nagrano krótki reportaż, w którym kapitan samolotu i jego piękna koleżanka cieszą się, że słynna drużyna wybrała ich linie i zapewniają, że dowiozą ich komfortowo i bezpiecznie na zwycięski mecz do Medellin. Piłkarze mówią, że ufają liniom lotniczym LaMia.

Prawdopodobnie winien tej katastrofy jest właśnie widoczny na nagraniu kapitan samolotu. Według pierwszych raportów, chciał on zaoszczędzić na droższym w Boliwii paliwie i dolecieć do Kolumbii na zapasie, który miał w baku. Niestety, źle skalkulował spalanie i ta “oszczędność” doprowadziła do tragedii.


Dla 29-letniej znanej kolumbijskiej modelki Sisy Arias był to pierwszy lot w charakterze cywilnego pilota. Zginęła wraz z pozostałymi na pokładzie. Dodajmy, że natychmiast po tragedii boliwijskie władze zawiesiły licencję linii lotniczych LaMia.

kulumbia_katastrofa1


Czytaj także: Ostateczna kapitulacja FBI. Największa zagadka kryminalna USA pozostanie nierozwiązana

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow