Najbardziej jadowita wyspa świata (WIDEO, FOTO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 5 grudnia 2016

Brazylijski “raj na Ziemi”.

Tyle, że w odróżnieniu od biblijnego Raju ludzi nie ma tam wcale, za to węży znacznie więcej. Braku ludzi nie ma się co dziwić – uczeni obliczyli, że na niewielkiej wysepce Queimada Grande u wybrzeży Brazylii żyje co najmniej 4 tys. najbardziej morderczych węży, jakie można sobie wyobrazić.

Średnio na metr kwadratowy wyspy przypada tu jeden wąż, ale w okresach większego rozrodu może ich być nawet 5 na jednym metrze. Te węże to Żararaka Wyspowa – najgroźniejszy wąż jadowity Ameryki Południowej. Nie tylko skrajnie agresywny, ale wielki – może mieć 160 cm długości.

wyspa_wezy


Według statystyk medycznych Brazylii, na Żararakę przypada 90 proc. zgonów w wyniku wężowych ukąszeń w tym kraju. Nic więc dziwnego, że władze wydały absolutny zakaz wstępu na tę wyspę, mogą tam pojawiać się tylko wyspecjalizowani uczeni i straż przybrzeżna, która jednak również nie kwapi się tam z wizytą.

Co ciekawe, w 1909 r. na wyspie zbudowano latarnię morską. Teraz stoi jednak pusta i działa automatycznie. Legenda głosi, że rodzina latarnika została pewnej nocy znienacka zaatakowana w łóżkach przez węże, które wdarły się przez okna. Zanim ludzie dobiegli do łodzi byli już tak pokąsani, że zmarli.Mimo to wyspa kusi śmiałków – znajduje się bowiem zaledwie 150 km od centrum 20-milionowego Sao Paolo, a za jednego takiego schwytanego węża można dostać nawet 30 tys. USD. Oto jedna z wypraw, na szczęście nie w celach zarobkowych:

Skąd wzięło się tyle węży na tak małej wysepce? Kolejna legenda mówi, że przywieźli je piraci, aby chroniły ukryte skarby, ale to też tylko legenda. Prawda jest taka, że 11 tys. lat temu teren ten był połączony z lądem.

Potem jednak poziom wód się podniósł i tak się złożyło, że na wyspie nie został odcięty ani jeden drapieżnik, który mógłby wężom zagrozić. Zaczęły się więc rozmnażać na potęgę, a kiedy zżarły już wszystkie miejscowe gryzonie, przerzuciły się na ptaki, które zabijają potworną siłą jadu – większą niż ich bracia na kontynencie.

Do wycieczki na brazylijską Wyspę Węży Queimada Grande stanowczo nie zachęcamy.

weze

Zobacz także: Po eksplozji z jaskini wypełzła potworna anakonda (WIDEO)

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow