Pierwszy sklep bez kasjerów. Bierzesz towar z półki i… wychodzisz (WIDEO)

Wkrótce powstanie cała taka sieć.

Wchodzisz do sklepu dotykowo rejestrując się smartfonem, potem bierzesz z półek co chcesz i wychodzisz. W momencie wyjścia należność jest automatycznie ściągana z twojego rachunku. Żadnego czekania w kolejce przy kasie, wypakowywania tam towarów, żadnych kasjerów i płacenia.

Wszystko co bierzesz z półek rejestrują kamery i czujniki śledzące twojego smartfona za pomocą zainstalowanej w nim aplikacji i doliczają do twojego rachunku. Kiedy się rozmyślisz i odłożysz coś na półkę należność jest odejmowana. Przed wyjściem – żeby nie było pomyłki – masz na smartfonie listę tego, z czym wychodzisz i łączną cenę.

Pierwszy taki sklep spożywczy uruchomiła właśnie w Seattle firma handlowa Amazon. Asortyment jak w każdym lokalnym sklepie spożywczym – gotowe dania, przekąski, napoje, żywność, sałatki, kanapki, chleb i mleko. Na razie mogą tu kupować tylko pracownicy Amazon, a wszyscy pozostali – od 2017 r.


Amazon zapowiada, że już wkrótce otworzy całą sieć – 2 tys. takich sklepów. Oprócz oszczędności na zatrudnianiu kasjerów firma ma z tego dodatkową korzyść – za pośrednictwem twojego smartfona analizuje jakie towary kupujesz lub tylko oglądasz i potem wykorzystuje twoje preferencje do oferowania ci produktów kiedy jesteś w Internecie.

Na razie towary w nowym sklepie układają na półkach pracownicy sklepu, docelowo jednak mają to być roboty. Tym samym z obsługi sklepów w ogóle znikną ludzie. Tak to obecnie wygląda:Zobacz także: W USA dostawcze trucki zaczęły same jeździć na autopilocie

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow