Obrzydliwa prawda o kolorowych pismach dla kobiet (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 7 grudnia 2016

Totalne kłamstwo i destrukcja samooceny setek milionów kobiet – oto czym naprawdę są kolorowe magazyny dla pań. Zobacz dlaczego cię oszukują i niszczą.

Jeden z jutuberów przeanalizował dwa kolorowe magazyny, które znalazł u swojej żony. Najpierw powyrywał z nich wszystkie strony z reklamami i treściami sponsorowanymi. Okazało się, że pisma te stały się nagle chudsze o 65-85 proc. Wniosek: to nie są żadne pisma tylko katalogi reklamowe.

“Od dziesięcioleci reklama skierowana do kobiet polega na tej samej zasadzie: wmawia się im, że nie są wystarczająco “doskonałe”, że “coś z nimi jest nie tak”, a właściwie “wszystko w nich jest nie takie jak trzeba” – pisze autor eksperymentu.

“Nie jesteś wystarczająco zgrabna, mądra, elegancka. Ta na zdjęciu jest ładniejsza od ciebie. Chcesz to poprawić? Chcesz być jak ta na okładce? Możesz, ale musisz kupić nasze produkty lub usługi” – taki jest przekaz reklam i “fachowych” porad w kolorowych czasopismach.


85 proc. treści w nich zawartych ma na celu sprawienie, żeby kobiety czuły się źle, żeby miały kompleksy, iż są niedoskonałe i “nie takie jak trzeba”. 70 proc. kobiet już po 3 minutach “lektury” kolorowych magazynów z modą zaczyna czuć się winna, zawstydzona i wykazywać oznaki depresji – ocenia autor.

Tymczasem zdjęcia pięknych kobiet w magazynach to przecież totalne kłamstwo wizualne – wszystko zrobione jest, albo przynajmniej znacznie poprawione w Photoshopie. Ostatnio częste w wielu pismach stało się wręcz całkowite generowanie “idealnych” wizerunków kobiet w programach komputerowych – pokazuje się czytelniczkom coś, co realnie nie istnieje.

Badania wskazują, że co trzecia kobieta, która czyta pisma kolorowe, jest po 40-tce. A ile jest w takim magazynie zdjęć kobiet po 40-tce? Autor eksperymentu na 800 stronach nie znalazł ani jednego! Statystyczna modelka z takiego pisma ma 21 lat, waży o 25 proc. mniej niż normalna kobieta i jest od niej o 18 cm szczuplejsza. Część z nich to anorektyczki.


800 stron zaprzeczania ludzkiej biologii i wciskania kobietom negatywnego wizerunku własnego ciała. Na skutek tego fałszywego obrazu “właściwej kobiety” dziś już 6-latki zaczynają martwić się swoim wyglądem. Ile z nich stanie się przez to anorektyczkami? Wiadomo, że kiedy dorosną 80 proc. z nich będzie niezadowolonych ze swojego wyglądu.

Tysiące specjalistów od marketingu i psychologów bierze grube pieniądze za pranie mózgów setek milionów kobiet, wciskając im iluzję i niszcząc ich samoocenę. Te kolorowe magazyny wyrządzają tyle zła, że powinny po prostu zostać zdelegalizowane. “To ty masz określać i decydować jaka chcesz być, a nie inni za ciebie. Bądź szczęśliwa taka jaka jesteś” – apeluje autor.

Zobacz także: Pierwszy sklep bez kasjerów. Bierzesz towar z półki i… wychodzisz (WIDEO)

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow