Ukraińcy proponują Trumpowi swojego Antonowa zamiast Boeinga!

By Dział: Armia i Wojna Gospodarka i Pieniądze | 7 grudnia 2016

To się nazywa błyskawiczny marketing! Niemal natychmiast po tym jak amerykański prezydent-elekt zapowiedział rezygnację z nowego Boeinga w charakterze Air Force One Ukraińcy wyskoczyli z własną ofertą.

“Boeing buduje zupełnie nowy 747 Air Force One dla przyszłych prezydentów, ale wydatki na ten cel wymknęły się spod kontroli i wyniosły ponad 4 miliardy dolarów” – napisał na Twitterze Donald Trump, zapowiadając rezygnację z tego projektu.

W odpowiedzi ukraińskie zakłady “Antonow” produkujące wielkie samoloty transportowe i pasażerskie natychmiast zaproponowały mu maszynę swojej produkcji. “Może lepiej rozważyć samolot “Antonow” w charakterze Air Force One?” – odpowiedział na Trumpowi na Twitterze przedstawiciel tych zakładów.

Przypomnijmy, że Departament Transportu USA zniósł 2 miesiące temu ograniczenia na liczbę przewozów dokonywanych w Stanach Zjednoczonych przez ukraińską kompanię “Awiolinie Antonowa”. Zapewne ośmielona tym firma postanowiła iść za ciosem i od razu wskoczyć na najwyższą półkę.


Obecnie 7 wielkich ukraińskich Antonowów typu “Rusłan”, “Antej” i “Mrija” – największy i najcięższy samolot świata o udźwigu 250 ton – specjalizuje się w przewożeniu do i z USA najbardziej ciężkich ładunków o nietypowych, niewygodnych do transportu kształtach.

Czytaj także: Nowy bombowiec strategiczny Chin! Amerykańskie B-2 nie mają szans? (WIDEO)

Reporters.pl


Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow