Samolot z islamską gwiazdą pop runął w Pakistanie!

By Dział: Katastrofy | 7 grudnia 2016

Samolot pasażerski ATR pakistańskich linii lotniczych rozbił się w górach przy granicy z Afganistanem. Prawdopodobnie zginęli wszyscy na pokładzie – 47 osób.

Maszyna lecąca do stolicy Pakistanu, Islamabadu, zniknęła w środę z radarów w rejonie miasta Czitral i runęła koło miasta Havelian. Na miejscu są już ekipy ratownicze, ale wygląda na to, że nikt na pokładzie nie przeżył.

“Wszystkie ciała są spalone i nie można na razie nawet ich zidentyfikować. Szczątki są porozrzucane” – przyznaje przedstawiciel pakistańskiej armii Taj Muhammad Khan. Skuteczna akcja ratunkowa była tym bardziej niemożliwa, że od miejsca gdzie rozbił się w górach samolot do miejsca, gdzie mogą dojechać karetki jest pół godziny drogi na piechotę.

Wiadomo już, że wśród ofiar są znane gwiazdy pakistańskiej muzyki – Junaid Jamshed – piosenkarz pop, który stał się niedawno popularnym fundamentalistycznym muzułmańskim kaznodzieją. Na pokładzie był również wysoki rangą urzędnik pakistański Osama Warraich z żoną i synem.


Warto przypomnieć, że już w 2007 r. Unia Europejska zabroniła lądowania na swoich lotniskach samolotów linii Pakistan National Airlines, gdyż nie spełniają one standardów bezpieczeństwa.

Rok temu w katastrofie maszyny tego samego przewoźnika w Pendżabie zginęły 44 osoby. Najstraszniejsza katastrofa lotnicza w historii Pakistanu miała jednak miejsce w 2010 r. koło Islamabadu. Spadł wtedy Airbus prywatnych linii “Airblue”. Zginęły 152 osoby.

Tymczasem w internecie pojawiło się nagranie zrobione niedawno tuż katastrofą samolotu pasażerskiego w Kolumbii, w którym zginęła niemal cała drużyna brazylijskiego klubu piłkarskiego. Zobacz: Ostatnie chwile przed śmiercią (WIDEO, FOTO)


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow