Izrael uderza rakietami w wojskowe lotnisko Syrii! Terroryści mieli broń masowego rażenia?

By Dział: Armia i Wojna | 7 grudnia 2016

Odpalone przez armię Izraela rakiety ziemia-ziemia uderzyły w lotnisko Mezze pod Daszkiem – donosi syryjska agencja SANA.

Atak nastąpił w środę o godzinie 3:00 rano. Rakiety spadły na lotnisko znajdujące się w pobliżu rezydencji syryjskiego dyktatora Asada, powodując pożar i całą serię eksplozji. Syryjskie źródła wojskowe zapewniają, że ogień udało się już ugasić. Według strony syryjskiej, nikt nie zginął.

Minister obrony Izraela Avigdor Lieberman poinformował po ataku, że armia musiała go dokonać, aby udaremnić przemyt broni masowego rażenia przez terrorystów z Hezbollahu, wspieranych przez reżim Asada. Był to już kolejny atak Izraela na terytorium Syrii. Tydzień temu izraelskie myśliwce zaatakowały rakietami pod Damaszkiem konwój Hezbollahu.

Okazuje się, że rosyjskie wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych S-300 i S-400, które Moskwa wysłała do Syrii, aby chroniły reżim Asada z powietrza, najwyraźniej nie są w stanie powstrzymać ani izraelskich rakiet, ani samolotów. Być może Moskwa obawia się ich użyć nie chcąc zaogniać stosunków z Izraelem.


Czytaj także: Syryjska armia odbiła starówkę Aleppo! Rebelianci zabili pułkownika Rosji

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow