Narkomani, chorzy na AIDS i gruźlicy – wszyscy na front! Wrócili w trumnach…

By Dział: Armia i Wojna | 9 grudnia 2016

Separatystom w Donbasie zaczyna dramatycznie brakować żołnierzy. Ogłosili przymusowy pobór wszystkich, którzy są w stanie chodzić. Ich szeregi zasiliła właśnie armia alkoholików, wypuszczonych z więzień przestępców, narkomanów i chorych.

Gruźlica, AIDS, zapalenie wątroby? To nie zwalnia od służby wojskowej. W kontrolowanym przez separatystów Donbasie rozpoczęła się masowa łapanka. W “kamasze” idą bezdomni, ludzie zwalniani z więzień i siłą wyciągani ze szpitali.

“Ta akcja nie budzi entuzjazmu wśród ludności. Poborowi masowo dezerterują, ukrywają się i symulują co się da” – donosi wywiad ukraiński. Tyle, że obecnie już chyba tylko brak rąk i nóg może uchronić przed wcieleniem do wojska i wysłaniem na front.

Wartość bojowa takich oddziałów jest zerowa. Niedoświadczeni, chorzy i zdemoralizowani żołnierze zaczynają ginąć coraz częściej. “W ciągu ostatnich 3-ch dni zabiliśmy ich 14-tu” – poinformował w piątek rzecznik ukraińskiego Ministerstwa Obrony Andrej Łysenko.


Według niego, 11-tu separatystów z 11 Pułku zabito pod Awdiejewką w czasie ich kolejnego nieudanego szturmu na przemysłowe przedmieścia. 3-ch kolejnych – z 7-ej Brygady – w Obwodzie Ługańskim.

Z kolei w odpowiedzi na ostrzał separatystów ukraiński BMP z 93 Brygady wykonał rajd na ich pozycje, całkowicie niszcząc punkt ogniowy uzbrojony w kilka karabinów maszynowych i moździerz. “Po prostu miałem ich już dość. Podjechaliśmy i załatwiliśmy ich z 30-milimetrowego działka” – mówi dowódca wozu ps. “Romeo”, który sam pochodzi z Ługańska.

Tymczasem tuż za ukraińską granicą pojawiły się siły znacznie groźniejsze od donbaskich separatystów. Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu oficjalnie poinformował właśnie o rozlokowaniu wzdłuż granicy w Obwodzie Rostowskim nowej rosyjskiej 150-ej Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych.


Czytaj także: Żołnierz Ukrainy zbiegł wozem pancernym do separatystów!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow