Zawalił się dach kościoła! Nie żyje już 160 osób (AKTUALIZACJA)

By Dział: Katastrofy | 11 grudnia 2016

W samym środku ceremonii wyświęcenia nowego biskupa runął dach pełnego wiernych kościoła – donoszą agencje.

Do przerażającej katastrofy doszło w kościele Reigners Bible Church International w Uyo w południowej Nigerii. W środku były setki ludzi kiedy nagle runęły na nich metalowe dźwigary i zwały blachy falistej. W niedzielę dyrektor miejscowego szpitala poinformował, że liczba ofiar wzrosła już do 160.

Świadkowie mówią, że kościół był nadal w budowie, ale robotnicy bardzo spieszyli się, żeby zdążyć na sobotnią ceremonię wyświęcenia biskupa – Akana Weeksa. On sam wyszedł z katastrofy cało, podobnie jak obecny na uroczystości szef miejscowych władz Udom Emmanuel.

Zawalanie się budynków nie jest w Nigerii rzadkim zjawiskiem, gdyż firmy budowlane masowo kradną tam materiały i nie przestrzegają norm bezpieczeństwa, a skorumpowani inspektorzy budowlani dopuszczają takie budynki do użytku.


W 2014 r. zawalił się m.in. wielopiętrowy pensjonat synagogi w Lagos, zabijając 116 osób. Oskarżono wtedy o zaniedbania dwóch inżynierów i kilku administratorów synagogi, ale w końcu nie udało się doprowadzić do ich skazania.

Świątynia, która zawaliła się obecnie, nie należy do Kościoła katolickiego. To nowa religia, wzorowana na chrześcijaństwie, której założyciel – wspomniany biskup Weeks mieni się apostołem i obiecuje wiernym, że Bóg uczyni ich bogatymi.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej w Nigerii doszło do krwawego podwójnego zamachu terrorystycznego dokonanego przez islamistów z organizacji Boko Haram.


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow