Rosyjskie czołgi i wozy pancerne wpadły w ręce ISIS w Palmyrze! (WIDEO)

By Dział: Armia i Wojna | 12 grudnia 2016

Państwo Islamskie rozbiło armię syryjską w Palmyrze, zdobywając rosyjski sprzęt i broń pancerną.

Na nagraniu z Palmyry widać zdobyte czołgi, ciężarówki i nowoczesny wóz pancerny BWP-97 “Wystrieł” produkcji rosyjskiej. W ręce islamistów wpadły też duże ilości amunicji i zaopatrzenia z magazynów wojskowych.

Na kolejnych nagraniach widać z kolei jak islamiści zdobywają strategiczne wzgórze pod Palmyrą, niszczą punkt ogniowy armii syryjskiej, zdobywają granatniki i pociski.

Po tym jak 10 grudnia br. Państwo Islamskie przeprowadziło zaskakujący atak na Palmyrę, wypierając z niej armię syryjską, rosyjskie dowództwo poinformowało o dokonaniu 60-ciu ataków lotniczych na islamistów. W ich trakcie zabito jakoby 300-tu z nich, zmuszając pozostałych do wycofania się z miasta.

Najwyraźniej jednak rosyjski atak nie był tak skuteczny, gdyż wkrótce potem islamiści ponownie zajęli miasto, które obecnie znajduje się pod ich całkowitą kontrolą. Teraz dowództwo rosyjskie informuje z kolei, że oprócz lotnictwa do walki włączyły się również jego oddziały lądowe. Mają to być jakoby rosyjskie jednostki specjalne.

Czytaj więcej o zaskakującej ofensywie Państwa Islamskiego na Palmyrę.

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow