UWAGA: zwykła fotka na ulicy pozwala namierzyć cię błyskawicznie! (FOTO)

Przerażająco prosty eksperyment pokazał jakie to łatwe. Inwigilacja totalna.

Jeśli może to bez problemu zrobić zwykły człowiek, to tym bardziej policja i służby specjalne. Rosyjski fotograf Jegor Cwietkow przeprowadził bardzo niepokojący eksperyment pod nazwą “Twoja Twarz to Twoje Dane”.

Aby udowodnić jak proste jest ustalenie tożsamości zupełnie obcej osoby i zebranie o niej kompletu informacji, przez 6 tygodni wykonał 100 zdjęć przypadkowych pasażerów metra w Petersburgu. Potem użył aplikacji rozpoznawania twarzy FindFace, bez problemu namierzając ich profile na portalach społecznościowych.

Pomimo, że twarze z jego zdjęć często różniły się o tych na profilach, Cwietkow bez problemu ustalił dane 70 proc. ludzi, których sfotografował. Większość pozostałych nie miała zapewne swoich stron w internecie, a przynajmniej nie na tych portalach społecznościowych, na których sprawdził lub nie zamieszczali oni swoich zdjęć.


Do tej darmowej aplikacji ma m.in. dostęp ponad 55 mln użytkowników największej rosyjskiej sieci społecznościowej VKontakte, a także serwisu Instagram.

“Mój projekt pokazuje co nas czeka, jeśli nadal będziemy ujawniać wszystko o sobie w Internecie. Może warto czasem zastanowić się, ile faktycznie chcemy powiedzieć o sobie całemu światu” – ostrzega rosyjski fotograf. Oto 7 wybranych takich “namierzeń” z jego eksperymentu:


foto_metro5


foto_metro1

foto_metro2

foto_metro3

foto_metro4

foto_metro6

foto_metro7

Czytaj także: W Rosji szerzy się groźna plaga: społeczności samobójców (FOTO)

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow