Samolot USA skosił niemal wszystkich przywódców Państwa Islamskiego!

By Dział: Armia i Wojna Przestępczość i Terror | 13 grudnia 2016

Trzej czołowi islamscy zbrodniarze zabici – informuje amerykański Departament Obrony.

Zostali trafieni rakietą z samolotu, który namierzył ich w stolicy islamistów Ar-Rakka. Dwaj zabici to Sahal Gurmat i Sammi Dżedu. Wśród wielu swoich zbrodni organizowali oni m.in. serię krwawych zamachów w Paryżu w listopadzie 2015 r.

Obaj byli wcześniej doradcami głównego propagandzisty Państwa Islamskiego Abu Muhammada al-Adnani, którego 30 sierpnia br. odstrzelił rosyjski bombowiec Su-34 w prowincji Aleppo. Po jego śmierci weszli do ścisłego kierownictwa islamistów.

Trzeci zabity to główny dowódca wojskowy ISIS Walid Hammam, którego sąd w Belgii skazał zaocznie za próbę przeprowadzenia w tym kraju zamachu w 2015 r. Został zlikwidowany wraz z pozostałymi 4 grudnia br. – poinformował rzecznik Pentagonu Peter Cook.


Wcześniej – 26 listopada br. Amerykanie zabili też szefa dywersyjnej siatki islamskich terrorystów Bubakera Al-Hakima. Od połowy listopada międzynarodowa koalicja wyeliminowała już 5-ciu najwyższych rangą terrorystów ISIS, poważnie dezorganizując islamistom możliwość przeprowadzania zamachów poza terytorium Iraku i Syrii.

“Było to możliwe m.in. dzięki szybkiej wymianie między koalicjantami informacji wywiadowczych zebranych na terenie Państwa Islamskiego. Ci, którzy próbują atakować Stany Zjednoczone oraz naszych sojuszników i nasze interesy na całym świecie – nie znajdą bezpiecznego schronienia” – czytamy w komunikacie Departamentu Obrony USA.

Zobacz także: Rosyjskie czołgi i wozy pancerne wpadły w ręce ISIS w Palmyrze! (WIDEO)


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow