Kara za to zdjęcie: “Zabić ją i rzucić zwłoki psom!”

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 14 grudnia 2016

Wierność tradycji przekroczyła granice choroby psychicznej. Kobieta została już aresztowana.

Policja aresztowała w Arabii Saudyjskiej mieszkankę tego kraju Malak al-Shehri za to, że miesiąc temu zamieściła na Twitterze swoje zdjęcie bez hidżabu – tradycyjnego muzułmańskiego okrycia głowy obowiązującego wszystkie tamtejsze kobiety.

Rzecznik policji Fawaz al-Maiman poinformował, że Saudyjka została aresztowana za “podwójną obrazę publicznej moralności” – nie tylko bowiem wyszła na ulicę bez hidżabu, ale również pozwoliła się bez niego sfotografować i zamieściła zdjęcie w sieci.

Co może jej za to grozić? W zasadzie zależy to wyłącznie od “widzi mi się” religijnego sądu. Zgodnie z prawem szariatu, może zostać skazana na publiczną chłostę, ale równie dobrze – jeśli imamowie się uprą – nawet na karę śmierci.


O tym, że takie zagrożenie jest realne świadczy masowy skandal jaki wybuchł w arabskim Internecie po publikacji tego zdjęcia. Wielu Saudyjczyków zamieściło pod nim posty z żądaniem skazania kobiety na śmierć.

“Zabić ją i rzucić jej zwłoki psom!”, “Uwięzić zbuntowanego anioła al-Shehri!”, “Żądamy krwi!”, “Chcemy surowej kary dla winnej tej haniebnej sytuacji!” – to tylko kilka wpisów. W końcu konto kobiety na Twitterze zostało w ogóle usunięte.


Niewykluczone więc, że saudyjski kat Muhammad al-Beszi już ostrzy swój słynny miecz używany do publicznych egzekucji. Jakiś czas temu opowiadał on w wywiadzie dla ABC News, że stara się utrzymywać swoje “narzędzie pracy” w należytym stanie.


“Miecz musi być ostry jak brzytwa i dlatego pozwalam go czyścić i ostrzyć swoim dzieciom. Ludzie dziwią się, jak szybko taki miecz może oddzielić głowę od ciała” – chwalił się saudyjski kat. “Gdy skazani wychodzą na plac egzekucyjny, opuszczają ich siły. Przed egzekucją kat modli się razem ze skazanym. Potem odczytuje wyrok i odcina głowę” – opowiada al-Beszi.

Czasem też – ale za bardziej ciężkie przestępstwa – w Arabii Saudyjskiej dokonuje się również egzekucji poprzez publiczne ukrzyżowanie. Przypomnijmy, że niedawno w Arabii Saudyjskiej stracono księcia.

Z kolei brytyjskiej turystce grozi ukamienowanie za “seks pozamałżeński” po tym jak sama zgłosiła się na policję z doniesieniem, że została zgwałcona. Natomiast saudyjską blogerkę wtrącono do więzienia za to, że napisała, iż “broda nie czyni muzułmaninem”.

Zobacz także: Koniec świata! W Arabii Saudyjskiej śnieg zasypał pustynię! Imamowie wzywają: nie lepić bałwanów (FOTO, WIDEO)

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow