Rosja zniknęła! Na jej miejscu pojawił się wielki ocean

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 14 grudnia 2016

Białoruś i Kazachstan morskimi potęgami?

W Gruzji wydrukowano mapę Europy bez Rosji. Nie tylko bez państwa, ale nawet bez lądu, na którym Rosja leży. Zamiast niej na mapie widnieje nowy akwen – Ocean Marzeń. W wielu krajach mających “bogate doświadczenia” w kontaktach z agresywnym sąsiadem pojawienie się mapy rzeczywiście wywołało u licznych marzycielską zadumę.

Jedyne niebezpieczeństwo, jakie stwarza ocean to ewentualne tsunami. Nie ma natomiast zagrożenia, że zaleje nas on pewnego dnia zielonymi ludzikami i czołgami, nie wyśle przeciwko nam samolotów, ani nie przykręci kurka z gazem.

Cóż, gaz trzeba by chyba było sprowadzać z Norwegii, Iranu i Zatoki Perskiej. Ale to najwyraźniej jedyna niegodność. Zresztą skoro złoża są w Rosji pod ziemią, to byłyby pewnie i pod dnem Oceanu Marzeń. No, może trochę szkoda zabytków i muzeów, których w Rosji nie brakuje.


Za to Białoruś nie miałaby wreszcie odwiecznego problemu, czy bliżej jest jej na Zachód czy Wschód i przy okazji uzyskałaby niemały dostęp do morza. A Kazachstan, który obecnie ma jedynie – nazwijmy rzecz po imieniu – kaspijskie bajoro, nieoczekiwanie stałby się prawdziwą morską potęgą.

Co ciekawe, pomimo zniknięcia Rosji, na mapie pozostał Obwód Kaliningradzki. No ale z tym problemem jakoś byśmy pewnie sobie dali radę…


Zobacz także: „Mordercze kropeczki”. Groźna animacja trzęsień ziemi z ostatnich 15 lat (WIDEO)


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow