Wynalazek wszechczasów działa! Chiny testują już na orbicie silnik sprzeczny z prawem Newtona (FOTO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 16 grudnia 2016

Nasze doniesienia o niezwykłym napędzie rakietowym EmDrive potwierdziły się! Czy Chińczycy wyprzedzili Amerykanów?

Wszystkie chińskie satelity zostaną wyposażone w silniki elektromagnetyczne pozwalające osiągać zawrotne prędkości bez żadnego paliwa rakietowego. Urządzenie, które całkowicie przeczy dotychczasowym prawom fizyki, działa doskonale – poinformowało chińskie Ministerstwo Nauki i Technologii.

Władze w Pekinie przyznają, że pracowały nad napędem EmDrive od 2010 r. i teraz liczą na wielkie zyski wynikające zarówno z ogromnej prędkości, którą będą mogły osiągać rakiety, jak i z braku wydatków na paliwo kosmiczne.

Dodajmy, że – jak informowaliśmy już wcześniej – równolegle napęd elektromagnetyczny testuje amerykańska agencja kosmiczna NASA. Jej Eagleworks Laboratory również potwierdza, że urządzenie działa bez problemu, choć żaden fizyk nie jest w stanie wyjaśnić – dlaczego.


Napęd ten jest bowiem sprzeczny z III zasadą dynamiki Newtona, zgodnie z którą każdej akcji musi towarzyszyć reakcja równa co do wartości i kierunku lecz przeciwnie zwrócona. Aby np. wytworzyć siłę ciągu, trzeba wypchnąć coś w drugą stronę z taką samą siłą.

Napęd EmDrive tego nie robi – zamiast ciężkiego i niewydajnego paliwa rakietowego wykorzystuje odbicia fal elektromagnetycznych wewnątrz metalowego stożka. Chińczycy podkreślają, że teorii Rogera Shawyera z 1999 r. na temat napędu elektromagnetycznego nie traktowano poważnie, zanim chiński profesor Yang Juan nie potwierdził jej swoimi badaniami w 2008 r.


naped_rakietowy_em_drive


“Chińskie instytucje badawcze przeprowadziły w ostatnich latach szereg długoterminowych badań napędu EmDrive. Potwierdziły one to, co podała niedawno NASA” – poinformował na konferencji prasowej dr Chen Yue, szef działu komunikacji satelitarnej w Chińskiej Akademii Technologii Kosmicznej.

“Udało nam się opracować prototyp silnika. Eksperymenty powtarzane przez kilka lat na testowej platformie potwierdzają, że ten napęd wytwarza siłę ciągu. Obecnie testujemy już silnik na niskiej orbicie okołoziemskiej” – ujawnia chiński uczony.

Wcześniej brytyjski “International Business Times” podawał nieoficjalnie, że Chińczycy używają do tych testów swojego orbitalnego laboratorium Tiangong-2.

“Aby technologia mogła zostać masowo wdrożona w pojazdach kosmicznych i rakietach, trzeba zwiększyć siłę ciągu z kilku miliniutonów do poziomu od 100 miliniutonów do 1 niutona. Wtedy satelity będą w stanie utrzymać się na orbicie” – wyjaśnił inżynier Li Feng z Chińskiej Akademii Technologii Kosmicznej.

“W tym celu musi zostać poprawiona konstrukcja komory, aby zmniejszyć straty elektryczne wynikające ze specyfiki materiału, z którego jest ona wykonana. Kolejny problem polega na tym, w której części satelity umieścić silnik elektromagnetyczny, gdyż od tego zależy temperatura w komorze silnika, a więc i siła ciągu” – wyjaśnia chiński inżynier.

“Obecnie technologia EmDrive wkroczyła w zaawansowaną fazę rozwoju. Wdrożymy ją tak szybko jak to tylko możliwe. To nie jest łatwe, ale mamy pewność, że to się uda” – podkreślił inżynier Li Feng.

Dodajmy, że według autora teorii napędu elektromagnetycznego Rogera Shawyera, wydajność silnika EmDrive będzie tak wielka, że pozwoli np. dotrzeć z Ziemi na Marsa w zaledwie 70 dni zamiast – jak obecnie – 200 dni.

Czytaj także: NASA potwierdza: mamy silnik rakietowy SPRZECZNY z III zasadą dynamiki Newtona!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow