Samoloty USA “posprzątały” po Rosji. Zniszczyli wszystko, co islamiści zdobyli w Palmyrze

By Dział: Armia i Wojna | 16 grudnia 2016

Amerykańskie lotnictwo dokonało zmasowanego uderzenia z powietrza na czołgi, wozy bojowe i artylerię Państwa Islamskiego w Syrii.

Jak poinformował w piątek Pentagon, samoloty zachodniej koalicji zniszczyły 14 czołgów produkcji rosyjskiej oraz innych pojazdów islamistów, które zdobyli oni na armii syryjskiej w czasie zaskakującego uderzenia na Palmyrę trzy dni temu.

Przypomnijmy, że w czasie tej ofensywy oddziały Państwa Islamskiego zajęły całe miasto, magazyny armii rządowej oraz lotnisko wojskowe Tijas koło Palmyry. To właśnie na nie islamiści przerzucili zdobyty sprzęt, w tym czołgi, które wcześniej Rosja dostarczyła armii syryjskiej.

Zanim jednak ISIS zdążyło skierować te czołgi do poszczególnych swoich oddziałów, samoloty USA uderzyły na lotnisko niszcząc wszystko, co się dało, m.in. 14 czołgów, 3 haubice, działo przeciwlotnicze oraz budynki, w których stacjonowali islamiści. Łącznie 16 samolotów koalicji zniszczyło 22 cele na lotnisku.


Amerykanie informują, że cały zdobyty przez islamistów rosyjski sprzęt bojowy zostanie zniszczony, żeby nie zagrażał oddziałom lądowym koalicji. Nie pozwolimy, żeby ISIS zwiększało swoje możliwości bojowe wyposażając się w rosyjski sprzęt – podkreślił przedstawiciel armii USA płk John Dorrian.

Przypomnijmy, że wcześniej samolot USA zabił rakietami niemal wszystkich przywódców Państwa Islamskiego!

Reporters.pl


Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow