Łukaszenka aresztował szefów 4-ch największych zakładów kraju!

Białoruskie KGB aresztowało kierownictwo największych państwowych zakładów przemysłowych.

Wśród aresztowanych są dyrektorzy finansowi fabryk ciężarówek MAZ i BiełAZ, Mińskiej Fabryki Traktorów i Zakładów Produkcji Maszyn Rolniczych “Gomsielmasz” w Homlu. Wszystkich oskarżono o przyjmowanie łapówek od prywatnych podwykonawców.

Jedną z aresztowanych jest dyrektorka finansowa Mińskiej Fabryki Traktorów Nina Primszyc. Oprócz dyrektorów aresztowano także szereg szefów służb finansowych i konstruktorskich tych zakładów. Wiadomo, że w samym tylko MTZ za kraty trafiło czterech z nich.

Część z nich zatrzymano w trakcie przyjmowania łapówek – podaje służba prasowa KGB. “Ustanowiono, że w przedstawiciele przemysłu maszynowego w zamian za nielegalne korzyści zapewniali firmom komercyjnym zbyt na ich produkcję” – czytamy w komunikacie.


Łączną wartość łapówek od 2013 r. KGB ocenia na “nie mniej niż 200 tys. USD”. W zamian dyrektorzy państwowych zakładów mieli zamawiać w prywatnych firmach surowce i części, wydawać fikcyjne zaświadczenia o jakości i ujawniać “prywaciarzom” plany technologiczne.

Wszyscy zatrzymani znajdują się w areszcie. Białoruskie KGB zapowiada, że wkrótce zostaną ujawnione także inne przestępcze działania tej grupy.

Czytaj także: Łukaszenka chwali komunizm i krytykuje prywatną własność! „Nie czepiajcie się Stalina!”


Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow