Kolejny dyplomata Rosji zastrzelony! Tym razem w…

By Dział: Przestępczość i Terror | 20 grudnia 2016

Ciało wysokiego rangą urzędnika Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji znaleziono z przestrzeloną głową – podaje REN TV, powołując się na rosyjskie MSW.

Oficjalnie rosyjski MSZ nie potwierdza na razie tego zdarzenia. Według rosyjskich mediów niezależnych, naczelnik wydziału jednego z departamentów rosyjskiego MSZ został znaleziony we własnym mieszkaniu na Prospekcie Bałakławskim w Moskwie. Wiele wskazuje, że nie było to samobójstwo, tylko egzekucja.

Koło ciała znaleziono dwie łuski z pistoletu, ale sama broń leżała daleko od ciała – pod zlewem w kuchni. Z drugiej strony jednak – według niepotwierdzonych oficjalnie informacji – w mieszkaniu miała także znajdować się żona zabitego, choć nie wiadomo w jakim była stanie.

Jeśli to prawda, to nie można wykluczyć, że to ona zabrała pistolet z miejsca zdarzenia i ukryła go pod zlewem. Da się to jednak zweryfikować dopiero kiedy pojawi się więcej szczegółów tego zdarzenia.


Według rosyjskich mediów, zabity to Piotr Polszkow – naczelnik wydziału w Departamencie Ameryki Południowej MSZ Rosji. Rosyjskie ministerstwo nie komentuje na razie tej informacji. Co ciekawe, pierwsze zdjęcie zabitego, które opublikowała w sieci rosyjska telewizja, wykonano na tle kalendarza z 2009 r. z napisem “Ukraina silna. Wszystko będzie dobrze”.

Przypomnijmy, że wcześniej w Turcji terrorysta zastrzelił ambasadora Rosji Andrieja Karłowa.

Czytaj także: Trwa dziwny masowy “pomór” rosyjskich generałów!


Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow