Ukraiński kontratak na Łuku Swietłodarskim! Zepchnęli separatystów

By Dział: Armia i Wojna | 21 grudnia 2016

Ukraińskie oddziały dokonały kontrataku w Donbasie, spychając separatystów z ich pozycji.

Jak poinformował szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy Aleksandr Turczynow, “pomimo nieustannych ostrzałów i prób przerwania naszej obrony, ukraińskie wojska zatrzymały wroga i zadały mu znaczne straty”.

“Nasi żołnierze przeszli następnie do kontrataku i przesunęli się do przodu na nowe pozycje, które dają im znaczną przewagę w tym sektorze obrony” – podkreślił Turczynow, który w związku z zaostrzeniem się walk w Donbasie wizytował pozycje 54 Brygady ukraińskiej na tzw. Łuku Swietłodarskim i naradzał się z dowódcami.

Najwyraźniej separatyści postanowili wykorzystać jego wizytę na froncie, aby podjąć próbę “ustrzelenia go”. “W ciągu ostatniej doby na Łuku Swietłodarskim padł rekord jeśli chodzi o liczbę pocisków wystrzelonych w nasze pozycje przez separatystów – ponad 800” – przyznał Turczynow i zapewnił, że oddziały ukraińskie będą na każdy ostrzał odpowiadać ogniem.


Tymczasem w ciągu ostatniej doby w tym sektorze frontu zginęło 2-ch ukraińskich żołnierzy, jeden wpadł do niewoli separatystów, 4-ch zostało rannych, a 4-ch kolejnych kontuzjowanych. Przypomnijmy, że zażarty bój na Łuku Swietłodarskim trwa już od kilku dni. Po obu stronach jest wiele ofiar i zapełnione rannymi szpitale.

Czytaj także: Ciężki bój na Łuku Swietłodarskim! Szpitale zapchane rannymi (WIDEO)

Reporters.pl


Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow